Reklama na głównej w wordpress - motyw Oria

Mam motym Oria i chciałbym na stronie głównej zamieścić reklamę. Niestety szablon sam w sobie nie ma takiej opcji.
Moja strona główna wygląda tak:

Summary

Kratki nie są na równo bo na równo nie nawet na stronie. Wysokość danego pola jako prezentacji wpisu (obrazek wyróżniający a pod nim kilka słów i ikona “Czytaj dalej”) nie ejst równa ponieważ jego wysokość zależna jest od długości tematu

Tam gdzie na czerwona napisałem REKLAMA chciałbym mieć reklamę, ale nie wiem czy się da bez większej modyfikacji kodu. Ewentualnie może być REKLAMA tak jak gdyby “ostatni wpis” z prawej na dole.

Czyli wtedy w kokpicie WP ustawiam wyświetlanie wpisów 8 zamiast 9 i ta 9 krateczka to będzie reklama po każdym przejściu na kolejną stronę wpisów.

Czy jest tutaj jakiś mistrz, który pomoże mi to zrobić ? Jak by coś to proszę na PW

Musisz zmodyfikować działanie pętli wyświetlającej wpisy tak aby co N-ty element dodatkowo wstawiła reklamę. Niestety zależnie od konfiguracji strony, a przede wszystkim samego szablonu będzie trzeba dokonać modyfikacji w innym pliku szablonu.
Plik szablonu możesz zlokalizować najprościej przy użyciu wtyczki o ile mnie pamięć nie myli to nazywa się What the file. W panelu strony na stronie instalacji wtyczek masz możliwość przejrzenia Ulubionych wtyczek, jako nazwę wpisz mój nick i tam na pewno znajdziesz tę wtyczkę o której pisałem.

A wiec plik home.zip (797 bajtów)
i dalej nic nie zrobię.

To jest fragment w którym należy wprowadzić zmiany:

		<?php /* Start the Loop */ ?>
		<div class="posts-layout">
		<?php while ( have_posts() ) : the_post(); ?>

		
		
		
			<?php
				/* Include the Post-Format-specific template for the content.
				 * If you want to override this in a child theme, then include a file
				 * called content-___.php (where ___ is the Post Format name) and that will be used instead.
				 */
				get_template_part( 'template-parts/content', get_post_format() );
			?>

		<?php endwhile; ?>
		</div>

Przed pętlą musisz dodać sobie jakąś zmienną pomocniczą, później inkrementeujesz ją w pętli. W pętli musisz też dodać warunek (if) który będzie sprawdzał na podstawie zmiennej (iteratora) który to jest element, jeśli ten w którym chcesz wyświetlić reklamę to ją wyświetlasz. Inaczej mówiąc musisz stworzyć takiego if-a który wykryje Ci że obecnie jesteś w miejscu w którym chcesz dodać reklamę i doda jej kod na stronie.

Niestety, ale bez znajomości podstaw PHP i umiejętności programowania, możesz mieć trudności z zrobieniem tego, chociaż cała modyfikacja nie jest tak trudna jak się wydaje.

1 polubienie

Zrozumiałem "

ktoś chętny na wykonanie takiego kodu ?