Reklama, prawy dolny róg pulpitu podczas uruchomienia komputera

Cześć, mogę prosić o sprawdzenie logów, nie wiem czy reklama którą mam od jakiegoś czasu w prawym dolnym rogu ekranu to nowy zabieg Microsoftu czy jakiś syf dostał mi się na komputer.
AdwCleaner nic nie wykazał, w autostartach też nic nie widzę podejrzanego, używam też Cybereason RansomFree stąd losowe pliki w kluczowych katalogach bo on tak działa.
FRST.txt (95,0 KB)
Addition.txt (80,4 KB)
Shortcut.txt (156,5 KB)

Czy ta reklama jest za każdym razem inna?
Może to tylko informacja systemowa, powiadomienia
Robiłeś aktualizację systemu, widzę pozostałości w Zaplanowanych zadaniach.

Zrób zrzut ekranu, ewentualnie zdjęcie smartfonem tej reklamy.

Reklama jest głównie ta sama, nie wykluczone że to jest informacja systemowa/powiadomienie właśnie o takie Windowsowe pytałem, bo pojawiło się wraz z którąś aktualizacją, ale nie jestem pewien źródła.

Wydaje się, że masz zainstalowane w komputerze oprogramowanie Vegas Movie Studio? To ono proponuje Ci upgrade do wersji Pro. Myślę, że można to wyłączyć w: Ustawienia > System > Powiadomienia (w dole okna).

1 polubienie

Hmm tak mam starszą wersję i początkowo brałem to pod uwagę, że program wysyła info, ale nie mam go nigdzie w autostarcie, a przynajmniej nie znalazłem nic. Poza tym, była też kiedyś reklama Magixa czy czegoś innego.

Ale może masz w Powiadomieniach? Sprawdź, jak wyżej opisałem.

Z powiadomień miałem tylko włączone to:

Może siedzi w folderze “Autostart” lub Harmonogramie zadań a ty sprawdziłeś tylko sekcje w rejestrze odpowiadającą za autostart.

Równie dobrze program może ma własną usługę i ona startuje i generuje pop-up.

Nie o te powiadomienia mi chodzi, które tu pokazałeś, lecz o te trochę niżej w tym oknie, czyli Powiadomienia od nadawców. No, ale zdaje się, że masz je generalnie wyłączone?

Mnie się nie chce wierzyć, że uda się to z kafelkowych ustawień wyłączyć i że Microsoft dopracował do perfekcji wykrywanie wyskakujących okienek, nie używających im znane API.

Właściwie to te poniższe mam włączone, ale z tego co widzę jest tam tylko Dropbox a reszta to systemowe?

No właśnie! Słusznie pisze wyżej “krystian3w”, że nie sposób się ustrzec od powiadomień “produkowanych” przez system. Mogą to być np. News, Store, Ustawienia itp. nadawcy powiadomień. Nic tu raczej więcej nie wymyślimy, aby się ustrzec tych narożnych “nalepek”. :grinning:

Rozumiem, dzięki za pomoc, a Wam ogólnie też takie wyskakują?

`VEGAS Pro 14.0 (64-bit) (HKLM\...\{8BA11E80-4FB0-11E7-9B6D-A9EF5249FCEF}) (Version: 14.0.270 - VEGAS)`

Program jest zainstalowany.
Poniższy plik oczyści pozostałości po przejściu na Win10

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Michał\Downloads
    fixlist.txt (6,9 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.06b.”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

Oczywiście! W Windowsie 10 to norma! :grinning:

Co mam rozumieć przez “program jest zainstalowany” tzn. że te reklamy są normalne i nie usuniemy ich, a fixlist dotyczy innych śmieci z systemu?
Co to: HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender: Ograniczenia <==== UWAGA bo po tym chyba mi Defendera wyłączyło, tarcza Akcji z wykrzyknikiem pojawiła się i włączyłem go na nowo.
Masę rzeczy zmieniło, czy mógłbyś pokrótce opisać co się stało?
Fixlog.txt (23,8 KB)

Ta komenda oczyściła ustawienia Defendera.
Jeśli nie zostało to zmienione przez podejrzany program, ustawi się na nowo, przy potwierdzeniu Akcji.
Wtedy masz świadomość co ustawiasz.
Były też ustawienia zasad dla innych użytkowników, które też zostaną przywrócone.
Usunięte zostały odnośniki do niepotrzebnych Zaplanowanych zadań, najwięcej do zadań związanych z przejściem na Windows 10
Usunięte zostały skróty do nieistniejących plików.

Ważne. Przed wykonaniem czyszczenia został utworzony Punkt Przywracania.

Dziękuję za pomoc, Zdrowych i Wesołych Świąt.

1 polubienie

Długo szukałem i znalazłem rozwiązanie, także jakby komuś jeszcze miało się przydać to je podaję. Z “Programy i funkcje” trzeba usunąć aplikację Connect od firmy Magix. Drugi krok to uruchomienie programu Vegas Movie Studio i w opcjach ogólnych trzeba odznaczyć informowanie o promocjach i nowych produktach czy jakoś tak.

1 polubienie