Reklama w osobliwym miejscu - dlaczego?

Niedawno użyłem wbudowanego w MIUI 8 narzędzia do oczyszczania pamięci ze zbędnych plików. Zdziwiłem się wielce, na ekranie podsumowania operacji widząc… reklamy (!). Czy ktoś z Was wie, co odpowiada za ich pojawienie się w tym miejscu? Rozumiem w zewnętrznej aplikacji, ale w systemowym narzędziu…? Czy to sprawka twórców MIUI, czy może Google?

Wychodzi na to, że że producent telefonu wpycha reklamy w zmodyfikowanym przez nich MIUI.

Sęk w tym, iż to telefon Xiaomi - twórcy MIUI.

Używałem tego narzędzia bardzo długo (na MIUI 7) i nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Może masz jakieś przerobione MIUI, tzw. syfMIUI.

1 polubienie

Któryś z użytkowników pomógł to sprawdzić i wyszło na to, że MIUI jest oryginalne.

A co na to producent sprzętu?

Na pewno nie jest to ani MIUI Global, ani MIUI Polska, bo tam reklam nie ma. Telefon pewnie z Allegro, albo z Ali, więc istnieje duża szansa, że ma wspomniane wyżej tzw. syfMIUI. Niech pokaże zrzut z informacji o telefonie.

Chyba coś wpuściłeś do telefonu. Sprawdzałem przed chwilą i u mnie czysto.

Zgłosiłem błąd na forum http://en.miui.com - póki co, bez odezwu.

Zrzut publikowałem tutaj:

Czy nadal jest możliwe, bym miał nieoficjalne MIUI?

Oficjalny Global dla Twojego modelu ma już wyższy numer, niż na zrzucie. Dostajesz aktualizacje OTA?

1 polubienie

Tak, aktualizacje otrzymuję.

Aktualnie mam:
MIUI Global 8.5
Stabilna
8.5.7.0 (MCCMIED)

Macie jakieś pomysły…?

Raczej to nie da rady:

Jak nie pokiełbasił kolega wyżej numerków (direct39) to może kolejne sflashowanie wystarczy, a potem sobie przywrócisz aplikacje i pliki - więc trochę czasochłonne i ingerujące już w skonfigurowany telefon; a też obarczone że za kilka dni wrócimy do wątku i jedynym rozwiązaniem będzie coś pokroju Adguard / PiHole.

Sprawdź w ustawieniach aplikacji, czy nie ma tam przypadkiem opcji wyświetlenia proponowanych treści, czy jak one tam zostały przetłumaczone z angielskiego “show recommend content”.
Tak czy inaczej nie jest to odosobniony przypadek.

1 polubienie

Poszperałem i nie mam pomysłu, gdzie dokładnie mogą znajdować się ustawienia o których piszesz - mógłbyś proszę podpowiedzieć?

1 polubienie

The ads disappear after switching off ‘Show recommended content’ in the app Downloads > Settings
and then rebooting

try settings - additional settings - privacy - ad services

Dziękuję. Niestety zastosowanie obu metod nie pomaga w Moim przypadku.