Reklama wykryto wirusa


(Pawel17032000) #1

Witam!

Mam pytanie. Podczas przeglądania internetu wyskoczyła mi informacja wykryto wirusa (java script) oraz inne takie za każdym razem gdy wchodze na jakieś strony. Strasznie mnie to denerwuje. Czasami włącza mi się jeszcze jakieś pobieranie ale to wyłączam. Otwierają się też strony o tematyce porno. Nie wiem co z tym zrobić. Przywróciłem ustawienia fabryczne pobrałem anty wirusy i nic nie, wiem co zrobić. Przywróciłem ustawienia fabryczne ale nie pomogło. Pomoże mi ktoś?


(Tomek Mak1998) #2

To nic innego jak nachalne reklamy. 


#3

Nie masz czym się przejmować. To tylko reklamy, że niby dostałeś informację, że masz wirusa w telefonie, klikasz w informację i zazwyczaj taka informacja nakierowuje do wysłania sms. Raczej trzeba z tym uważać. 


(Pawel17032000) #4

Pobrałem Dr.WEB na androida i pokazało mi, że telefone jest podatny na Fake ID (#13678484). Pisze, żeby wgrać najlepiej aktualizację oprogramowania . Czy jest inny sposób pozbycia się tych reklam?


#5

Są jakieś “niby” AdBlocki na Androida, ale nie wiem, nie sprawdzałem na ile to jest wiarygodne. Musisz sam sprawdzić https://adblockplus.org/en/android-install Po instalacji i testach napisz, czy reklamy nie wyświetlają się. 

Androida masz w wersji 4+? Jeśli tak, to nie powinno być problemów takich, jakich opisujesz. Na Androidzie 2+ zazwyczaj takie problemy idzie wyczytać w sieci, gdzie użytkownicy są tym faktem podirytowani. 


(Pawel17032000) #6

Mam androida 4.2.2 chyba JelyJam czy jakoś tak. Ściągnąłem AdblockePlus na telefon i zadziałało. Jedynym minusem jest to, że przy nowej sieci musze modyfikować odpowiednio ustawienia:/ Ale nie narzekam. Dzięki za pomoc:P


#7

Jelly Bean :wink: Nie ma sprawy, od tego tu jesteśmy, by pomagać.


(Pawel17032000) #8

Raczej nie potrzebny mi był ten AdBlock. Z tego wychodzi, że został zainfekowany mój ruter:( http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://support.avg.com/supportArticleView%3Furlname%3DExploit-Fake-Flash-Player-type-1747-detected-by-AVG-LinkScanner%26l%3Den_US&prev=search


#9

No to pozostaje w tej sprawie skontaktować się z producentem Twojego routera, co dalej - czy wymiana, czy naprawa. 


(Pawel17032000) #10

Raczej wymiana bo stary i tak mnie już denerwował :stuck_out_tongue:


#11

No to teraz masz okazję pozbyć się starego routera  :mrgreen: