Reklamacja telefonu w Erze

(zgredzio) #1

Kupiłem na Allegro SE K750i. Ma on jescze ponad rok gwarancji. Ale jak dotarł okazało się, że jest problem z osłoną aparatu. Sprawdziłem, że został kupiony w punkcie dealerskim w Poznaniu. I tu moje pytanie: czy jak zaniosę telefon do miejscowego salonu, to nie będzie problemów z jego przyjęciem?

(Bigkoras) #2

Jeśli telefon nie miał ściąganego simloka i masz do niego wszystkie dokumenty w tym dowód zakupu to nie.

(Piotr Wik) #3

tak jak napisał bigkoras

gwarancja (podbita) + dowód zakupu (paragon z salonu ery).

Jeżeli masz tylko dowód zakupu to wycieczka do Poznania. Jeśli tylko podbitą gwarancję - to różnie może być (od uznania sprzedawcy w punkcie ery)

Natomiast jeżeli kupiłeś na allegro i przyszedł telefon uszkodzony (a miał być w 100% sprawny) to ścigałbym tego cwaniaka co sprzedał.

(Sidhmor) #4

Myśle że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałyc z winy niewłaściwego użytkowania, czyli np. uszkodzeń mechanicznych, więc jedyne co pozostaje to ściganie osoby od któej kupiłeś fona.

(zgredzio) #5

Jest paragon i podbita gwarancja, ale nigdzie nie jest napisane, że telefon zostal w Erze zakupiony.

12dd02b04893fddfm.jpg

1007afc1a93f83cem.jpg

Nie wiem, z jakiej przyczyny wynikło to uszkodzenie, ale chodzi o to, że pomimo otwartej osłony cały czas pokazuje się, żeby otworzyc ją. Telefon kupiłem właściwie poza aukcją, bo cena minimalna nie została przekorczona, ale sprzedający zgodził się na najwyższą ofertę.

(Bigkoras) #6

Wygląda ba to że jesteś trzecim właścicielem (ktoś go kupił w ERZE, potem sprzedał do komisu, a ty kupiłeś od komisu). Telefon był kupiony w komisie i posiada gwarancję producenta, czyli musisz go wysłać do jakiegoś punktu obsługi klienta SE. Na stronie SE powinny być adresy.

(zgredzio) #7

To niedobrze, bo najbliższe serwisy są w Trójmieście, a zanim wszystko bym załatwił, sporo czasu minie.

(Bigkoras) #8

Być może się mylę, to też weź pod uwagę...

(JUDGE) #9

Telehit jest punktem dealerskim ERY

http://www1.era.pl/locations/locations. ... =74&type=0

Jeśli masz papiery (paragon i gwarancję) zadzwoń do nich i wszystkiego się dowiesz. Wg mnie jako Telehit sprzedawca powinien przyjąć Twój telefon.

(zgredzio) #10

Napisałem w tej sprawie do BOA. Zobaczymy, co to będzie...

(zgredzio) #11

No i odpisali. Na podstawie zdjęć stwierdzili, że można oddać telefon do serwisu. W czwartek prawdopodobnie pójdę do serwisu i wtedy okaże się, czy na pewno wezmą. :slight_smile: