Reklamy Google adsense kilka pytań m.in podatki, wypłata

Witam!

Mam kilka pytań dotyczących Google Adsense,

  1. Kiedy naliczane są kliki w reklamę, na bieżąco czy po pewnym momencie?

  2. Słyszałem coś o przesyłaniu czeków, o co chodzi? Jaka jest forma wypłaty? na konto w banku (mBank, ING?)

  3. Jak to jest z tymi podatkami i NIPem z USA?, kto i kiedy musi płacić podatek, oraz gdzie, lokalnie czy gdzieś tam do USA?

4. Co jeżeli przykładowo reklamy Adsense ma osoba mająca 18 lat, jednak nie pracująca / ucząca się i jest na utrzymaniu rodziców, zaś sama nie przekracza kwoty wolnej od podatku?

  1. Podatek trzeba płacić co miesiąc? ja już tego nie za bardzo rozumiem, w każdym bądź razie, jest setki stron www, i każda pisze co innego w tej kwestii.

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi!

  1. Naliczone kliknięcia są widoczne na twojej stronie AdSense z opóźnieniem, dokładnie nie wiem jakim, ale chyba kilka godzin.

  2. Po prostu przelew na wskazane przez Ciebie konto, ale dopiero po uzbieraniu 100 dolarów. Zapłata jest zamieniana po aktualnym kursie na złotówki.

  3. Google interesuje tylko, czy jesteś płatnikiem podatku w USA. Jeśli nie jesteś i zaznaczysz odpowiednią opcję w ustawieniach to ich już nie interesuje, czy zapłacisz podatek w macierzystym kraju.

  4. Nie wiem, ale oni chyba tego nie sprawdzają. Jak już pisałem, Google nie interesuje, czy zapłacisz w Polsce podatek. Sam jestem takim przypadkiem :stuck_out_tongue:

  5. Jaki podatek co miesiąc? Nic nie płacisz, dopóki nie dostaniesz wypłaty. A chyba nawet wtedy nie trzeba płacić jeśli nie przekroczysz kwoty wolnej od podatku w ciągu roku. Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

skoro kwota wolna od podatku więc raczej się nie mylisz :smiley:

dziękuje serdecznie za odpowiedzi :wink:

Małe sprostowanie - płatność realizowana przelewem na konto bankowe jest po średnim kursie z całego miesiąca , nie z dnia wypłaty :!:

Zaś przewalutowanie czeku następuje w momencie jego realizacji.

Co do podatków - zobacz stawkę podatku od osób fizycznych w 2008 r.

http://www.liczyk.com.pl/aktualnosci/st … atkowe.php

A chciałem zapytać jeszcze czy jeżeli mam w 2 miesiące ok. 100 dolarów czyli rocznie ok 1200 zł to czy musze to wpisywać w jakiś pit czy coś takiego? czy mogę to po prostu zostawić “ot tak”?

najpierw podatek musisz zapłacic, wypełnić pit na koniec roku a podatek i tak Ci w całości zwrócą.

ale bez wypełniania i wpisywania się nie obędzie?

Obędzie się ale nie masz pewności, że kiedyś Cie nie ścigną jak wykryją, że miałes dochód nawet niewielki.

Złożenie deklaracji podatkowej jest obowiązkowe, nawet jakby miał być to pit zerowy.

hmm, wiem właśnie ale jak widze to nikogo nie nakryli…

w sumie jak ktoś nie podkabluje to innej możliwości chyba nie ma?

a wiem że takie cos może się odświeżyć za nawet 5/6 lat, z odsetkami i karą.