Reklamy i ich opłacanie

(Aw@mo) #1

Cześć jak są opłacane reklamy w tv, radiu, internecie. Nie chodzi mi o stawki bo to sprawa właścicieli danego medium. Tylko czy za wyświetlenie np w tv , w internecie dochodzą do tego pewnie kliknięcia w reklamę. Jak wspominałem nie o stawki chodzi tylko o mechanizm działania reklam, ze zwykłej ciekawości. Pozdrawiam.

(Raspberry) #2

Reklama w radio czy też w telewizji nie będzie raczej liczona per oglądającego / słuchającego, jako że zabiera czas antenowy, który jest zarezerwowany z góry. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji cena będzie uzależniona od długości materiału oraz pory dnia, o której jest emitowana.

(pocolog) #4

Co się przekłada na oglądalność, ale ta jest obliczana statystycznie. Nie potrzeba tutaj wielkiej dokładności. Podejrzewam, że wystarczą ramki w dziesiątkach tysięcy w polskiej telewizji, czy milionów w zagranicznej.
W internecie płaci się od wyświetlenia, bo po pierwsze jest to technicznie możliwe, a po drugie, kiedy reklama w internecie się rozkręcała, to dla stron liczył się każdy pojedynczy grosz :wink:

(sdlike) #5

Większość kwestii związanych z reklamą w sieci można ogarnąć samodzielnie, własnymi siłami. Np kampanie ppc w Google Adwords, doładowuje się budżet, definiuje się słowa kluczowe na jakie ma być promowana dana fraza i jedzie się z tematem.
Podobnie wygląda kwestia z wykorzystaniem mediów społecznościowych - przede wszystkim facebook-a, ale coraz częściej jest to również Instagram. Proponuję jeszcze tutaj doczytać: https://shineonagency.pl/reklama-facebook-instagram/
O tym czy warto i jak się reklamować na facebooku.

(jeffrej) #6

abstrachując od tego że większość kampani, agencji reklamowych nie da Ci zarobić tyle na ile rzeczywiście zasługujesz.

Trza szukać , sprawdzać szukać i do skutku. Kiedyś w mojej ocenie było dużo lepiej pod kątem reklam.

Teraz za dużo botów, cwaniaków a po drugiej stronie blokerów itp itd. A cierpią na tym uczciwi.