Reklamy i ich poziom

(bachus) #1

Mam pewne zasady, że wyłączam AdBlock na stronach, które często odwiedzam. Na Dobrych Programach pojawia się ostatnio jednak trochę reklam od których można dostać raka:

Tu jest przykład jednej z takich. Pierwsza sprawa, że zlanie się z treścią strony i sam rodzaj treści powoduje, że można mieć wrażenie o artykule/artykule sponsorowanym. Po drugie, sama treść to wspomiany wcześniej koncertrat raka: kłamstwa technologicznie, sprzedawanie anteny pokojowej (bez wzmacniacza), co można kupić za 30zł, dodatkowo jak pogrzebałem firma ma adres w sklepie obuwnicznym w Londynie (oczywiście jak treść strony/adres nie zmienia się w zależności od tego kto otwiera/jaki jest ‘ref’):

Inna sprarwa, że to typ reklam których najbardziej nie lubię.

(Grzesiekk) #2

Jest takie powiedzenie: Reklama dźwignią handlu. Chyba nigdy tego nie pojmę, zwłaszcza, że wiele z nich działa na mnie jak płachta na byka. Ja bardzo rzadko wyłączam AdBlock bo potem strasznie boli mnie głowa.

(direct39) #3

Ja mam włączoną tylko ochronę przed śledzeniem (tą wbudowaną w Firefoksa), która wycina część reklam, m.in. na DP. Żadnych innych blokerów czy dodatków nie używam.

(tomekb) #4

To są reklamy, które emituje Google na bazie Twoich konkretnych zainteresowań lub wcześniej odwiedzonych stron. Nie mamy na nie wpływu, tzn. nie my wybieramy reklamodawców i to nie my wybieramy kreacje reklamowe. Faktycznie mam wrażenie, że w ostatnim czasie kampanie które serwuje Google są coraz gorsze, przyjrzymy się temu bliżej.