Reklamy na mojej stronie?

Witam!

Więc tak mam 14 lat, założone konto w banku. Wykupiłem serwer www pod moją grę internetową. Chciałbym umieścić w niej reklamy, alby zarabiała sobie na utrzymanie. Miałem na myśli reklamy google. I tutaj pytania:

  • Czy muszę rejestrować działalność gospodarczą żeby odprowadzić ten głupi vat?

  • Jeśli nie muszę. Czy da się odprowadzić podatek bez rejestrowania działalności ?

  • Czy google nie robi tego samo? (podatek)

Z tego co wiem przy współpracy z google w tym zakresie, to będziesz musiał odprowadzić “ten głupi vat” oraz podatek i musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.

w takim razie kicz ;/ mama nie pracuje, a starszy nie ma dochodów w polsce ;o czyli muszę kombinować pośród graczy aby gra sama się utrzymywała ;d

nie tylko w przypadku współpracy z google, podobnie sprawa ma się gdy posiada sie na stronie wszelkie inne reklam z które przynoszą nam korzyści majątkowe lub materialne.

niektórzy podpinają to pod dzierżawę powierzchni dzięki czemu nie muszą mieć założonej działalności gospodarczej, ale to już jest raczej naginanie przepisów.

Cuż naginanie przepisów też wchodzi w grę. Mógłbyś powiedzieć o tym coś więcej? Zaznaczam że wszystkie przychody przeznaczone będą na rozwój gry.

[-X tyle że nie mogę ci w tej sprawie pomóc bo w tej sytuacji jest to ewidentne naginanie i złe interpretowanie prawa w Polsce, bo najem w prawie polskim dotyczy ogólnie nieruchomości bądź rzeczy,

po drugie nie masz chyba pisemnej umowy z Google właścicielem AdSense co jest wymagane jeżeli chodzi o najem.

a jeśli chodzi o sam podatek to i tak pewnie nie przekroczysz kwoty zwolnionej od podatku.

Jest coś takiego, jak minimalny roczny dochód, od którego trzeba odprowadzić podatek. Jeżeli go nie przekroczysz, to nie musisz nic odprowadzać. Nie musisz zakładać firmy, wszystko odbywa się legalnie. Zakładając, że miałbyś obroty duże (a nawet bardzo duże :wink: ), to i tak możesz rozliczać się jako osoba prywatna, ale średniej wielkości strona na pewno nie jest w stanie wygenerować takich dochodów.

No a z drugiej strony to czy nie lepiej iść do urzędu skarbowego żeby pani w informacji dokładnie ci wytłuczyła jak i co masz zrobić :slight_smile:

działalność gospodarcza i tak trzeba założyć, nawet jak się nie przekroczy kwoty wolnej od podatku, bo także tą kwotę trzeba wpisać w rozliczeniu

A jeśli chciałbym uruchomić sms shop? Z tego co napisał mi kolega (posiada sms shop), pod koniec roku przychodzi mu pit który ma wypełnić i złożyć w urzędzie skarbowym. Nie musi mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej zacytuję “wystarczy,ze jestes penoletni i masz NIP. dotpay.pl”.

Czy w takim przypadku również odbierają zasiłek ?

@Up

Jeszcze mi coś starszy mówił (bo ja jestem nie letni). Że chyba można zrobić tak że ta kasa z tego sms shopu by leżała na tym kącie do momentu aż ukończyłbym 18 lat. I w momęcie kiedy ukończe te 18 lat rozliczę się za cały okres 4 lat, przez który kasa wpływała na konto z tej usługi.

zależy jaki to zasiłek, zwykle jest tak że należny się jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza określonego poziomu, jeśli zostanie przekroczony zasiłek się nie należy, ale musiał byś sprecyzować jaki to zasiłek.

nie słyszałem o czymś takim, ale ja będąc nieletnim musiałem się rozliczyć w US i każdy obywatel który osiągnął jakiś dochód w roku kalendarzowy musi złożyć rozliczenie podatkowe,

jeszcze jedno:

fakt że twoja mama nie pracuje a tato nie ma dochodów w Polsce nie zabrania założenia przez jednego z nich działalności gospodarczej, jeszcze na dodatek bezrobotnym dają pieniądze na rozkręcenie biznesu,

Dochód na osobę jeśli chodzi o to to napewno przekroczy limit xd…

A jaki zasiłek to nie wiem. Wiem tyle że jak zarejestruję działalność gospodarczą na mame to stracimy ubezpieczenie xD.

to raczej mało prawdopodobne…

zrób tak jak pisał pysiu , idź do US i dowiedz się co i jak.

A jakby bylo z google AdSense? Wie ktoś może czy kwota pozyskana z wyświetleń ich reklam może pozostać na moim koncie w Ad Sense do momentu ukończenia przezemnie 18 roku życia?

chranchips , to i tak nie jest wyjście bo aby przystąpić do tegoż programu trzeba być zaakceptować regulamin a tam wyraźnie jest napisane że trzeba być pełnoletnim

nawet jeśli byś mógł korzystać z adsense to rozliczać się trzeba z każdego rodzaju dochodów co roku a to ewidentne zatajanie ich.

poza tym 4 lata trzymać pieniądze… przecież miały być na utrzymanie strony. :?

po prostu nie kombinuj !!