Reklamy na starym Androidzie

Witam. Od kilku miesięcy mam problem z reklamami. Niezależnie z jakiej aplikacji korzystam otwierają się reklamy z linku "social"coś tam, który przekierowuje się do linku reklamy. Jak pozbyć się reklam systemowych? Mam Androida 5.0 i doszły mnie słuchy jakiś czas temu, że Google planuje uruchomić reklamy na starych Androidach. Jak się ich pozbyć? Reklamy otwierają się w odnodze Chrome.

Jak chrome, to chyba można mu dodać disconnect me?
Mam mieć niedługo smartfon z androidem i martwię się, żeby nie było przekierowań, szpiegostwa i wielu agresywnych reklam.

Nie na Androidzie, brak wsparcia jakichkolwiek dodatków.


Przeglądarki wspierające masę dodatków na Android to tylko:

  • Firefox
  • Kiwi
  • Yandex

Samsung Internet nie zaliczam, on wspiera “rozszerzenia” tylko w postaci aplikacji Androidowej i głównie do blokowania reklam (i to raczej kiepsko każda to robi - poziom ABP z okolic 2014 na PC).


Pod chrome to najwyżej można VPN:

1 polubienie

Na Androidzie jest o tyle łatwiej, że ustawiasz domyślną przeglądarkę Firefox i heja. Na iPhone co byś nie zainstalował to są tylko nakładki na safari :frowning:

2 polubienia

Ja bym dokupił AdGuard’a i masz święty spokój.

Niekoniecznie, apki już umieją zassać reklamy, że potem AdGuard jest bezradny (bo lecą offline). Albo szyfrują ruch, że nie ma jak zablokować np. aplikacja YouTube / Instagram…

To premium Adguard nie ma wtedy sensu bycia.

Czyli krótko mówiąc nie da się nic zrobić? Nie chodzi mi o blokowanie reklam, a o wyłączenie tej cholernej odnogi Chroma, która jest wpisana w jakiś inny program. Po co mi blokowanie reklam skoro apka i tak odpali pustą stronę?

Może nakierują cię na aplikację z złośliwą reklamą.


Niby pokaże ci aplikacje z reklamami.

Kiedyś Trust Go też miał podobną aplikację:

https://apk-dl.com/trustgo-ad-detector/com.trustgo.addetector

Czyli jednym zdaniem nie macie pojęcia co się mogło stać lub co usunąć. :slight_smile: Nieważne już, bo właśnie mój Note 3 skończył swój żywot przez martwe sektory w procesorze - baaardzo duże spowolnienie wczytywanie czegokolwiek. Żył 7,5 roku. :slight_smile: Polecam topowe Samsungi.

Ostatnio znalazłem jeszcze inny skaner aplikacji z natrętnymi reklami ale to raczej nie wskazanie na konkretną lub jaką lukę użyli hackerzy przy przykładowym surfowaniu po necie.

Na pewno jak ognia trzeba unikać podejrzanych edytorów grafki/muzyki/wideo.