Reklamy po pobraniu od was pliku


(Mnp0) #1

Pobrałem sobie od was winrara i oczywiście teraz zupełnym przypadkiem przy korzystaniu z przeglądarki zaczęły wyskakiwać mi reklamy w ogromnych ilościach.

Tacy cwani jesteście to może ktoś teraz powie mi jak mam ten bullshit usunąć ? 

 


(KAZDAN63) #2

Frycowe !

http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uważać/#entry130095

FRST i Atis & Acorus Ci pomogą .


(Bogdan_G) #3

To w winrarze. Ze strony producenta http://www.win-rar.com/predownload.html?&f=wrar521pl.exe&spV=true&subD=true&L=0

Pobrany, wrzucony na virus total online: https://www.virustotal.com/pl/file/debfd19fc933b22f87575f60495f846de5ce532365de1a9cf7a059805cb966aa/analysis/

Dlatego korzystam z 7-zip najnowszy bulid. Ten sam instalator oferuje DP. Można sprawdzić sumy kontrolne. Ale to świadomy wybór programu z opcją ryzyka. Było czytać opinie, potem samemu sprawdzać. Ten sam instalator znajdziesz na programosy, czy innej stronie do pobrania.

Cóż, możesz odinstalować winrara programem total uninstallem, czy darmowym soft4boost any uninstallerem - dokładnym, jak ten płatny Total U.

Potem załóż temat w dziale bezpieczeństwa, zapodaj logi FRST i będziesz miał naprawione szkody. Pewnie w kreatorze zgodziłeś się na malware - przyspiesz komputer - i teraz robisz wielkie halo.

 


(Mnp0) #4

Nie nie zgadzałem się na nic jestem tego pewien


(KAZDAN63) #5

Próbują Ci wmówić , że sam sobie jesteś winien . Jak się ma prawidłowy system wartości , to winowajcą jest ten który pułapkę zastawia , a nie ofiara ! 


(Bogdan_G) #6

W kreatorze instalatora trzeba było wyraźnie zaznaczyć - Nie instaluj program Przyspiesz komputer. Kliknięcie “Dalej” i po ptokach. Przed kliknięciem “dalej” ma się w winrarze dwie opcje - instaluj program sponsorowany i nie instaluj programu sponsorowanego. Jedno musi być świadomie zaznaczone. Jeśli na “nie”, to i nic się nie zainstaluje dodatkowo.

Zresztą, tu nie jest dział bezpieczeństwa, a logach będzie, co zainstalowało się “samo”.


(Blackdaro) #7

Jest taki sprytny program UNCHECKY działa w tle i pilnuje ,byśmy  w czasie instalowania programów nie instalowali niepotrzebnych komponentów reklamowych, jak też dodatków takich jak paski narzędziowe zmieniające ustawienia przeglądarki.Blokuje śmieci które próbuje instalować dany instalator i wyświetla stosowny komunikat -odrzucono następująco ilość potencjalnie niechcianych ofert.Jest mały problem,jeszcze nie ma odpowiednika w Windows 10.


(Dimatheus) #8

Hej,