Reklamy w systemie Android są wszędzie!

Mam spory problem z reklamami. Wyskakują mi wszędzie. Nawet, gdy jestem na ekranie głównym. Zidentyfikowałem folder. Nosi on dziwną nazwę: TF47HV2VFKD9 i nie wiem jak go usunąć na stałe. Jak go usunę raz, to po chwili znowu się pojawia i nagle wyświetlają się reklamy albo “Czy na pewno chcesz zainstalować XYZ?”, gdzie XYZ to głównie AliExpress, Theme Housekeeping, Uber albo Accer Hotels (nie jestem pewny nazwy). Można prosić o pomoc? Telefon resetowałem kilka razy, pobierałem programy do usuwania takich śmieci i żaden nie pomógł. Proces, który znalazłem, i odpowiada za te reklamy, nazywa się ml11 i com.mobilife.green, z czego ml11 to jakiś dziwny ekran włączający się podczas ładowania. Czy można prosić o pomoc?

Niech no zgadnę.
Kupiłeś Chińską podróbę Samsung Galaxy S 6 albo coś podobnego?

Bez flashowania ROMu “na czysto” się raczej nie obejdzie.
Jakie to urządzenie dokładnie?
Producent i model podaj.

Właśnie nie.

Telefon to GoClever Quantum 2 500 Lite.

Niestety, ale znalazłem tylko ROM do Quantum 2 500, który na 100% nie pasuje do wersji Lite, bo oba telefony mają całkiem inne procesory według specyfikacji.

Pozostaje, albo serwis GoClevera (płatny, jeżeli telefon nie ma już gwarancji), albo zrootowanie smartfona i ręczne usunięcie problematycznych komponentów wyświetlających reklamy.

Zrootować możesz go programem Kingo Root.
Włączasz debugowanie USB w opcjach Androida, odpalasz ten program na Windows i dalej postępujesz według pojawiających się wskazówek.

Tylko uważaj potem (ostrożnie) przy usuwaniu bloatware z systemu, bo z uprawnieniami roota można usuwać nawet aplikacje systemowe!

Dziękuję serdecznie za pomoc. Próbowałem zrootować jeszcze bezpośrednio przez Android, ale niestety nie powiodło się. One-click root, z tego, co czytałem, trzeba zrobić kilka razy, a mnie objawiło się to niepowodzeniem i strasznym zużyciem procesora. I jeszcze jedno pytanie. Dobrze jest wtedy telefon przed rootem do początkowego stanu przywrócić, w sensie przywrócić ustawienia fabryczne?

Nie ma znaczenia.
Program wykrywa wersję Androida/kernela/patch level i na tej podstawie próbuje znanymi lukami w systemie wrzucić binarkę “su” na systemową partycję - jeżeli mu się to uda to telefon jest zrootowany.
Pamiętaj tylko przed rootem włącz debugowanie USB w Androidzie.

@Kewin8
http://androidgoroot.com/how-to-root-goclever-quantum-2500-lite/
ale root ci tu nie pomoże, miałem taką sytuację z chińską podróbką Samsunga galaxy s6

Musisz pobrać czysty rom i wgrać go na nowo.

Znajdź odpowiedni ROM, dla telefonu i sflashuj go. Nic innego nie pozostaje. Szkoda czasu, na rozwiązywanie problemu, gdyż sam widzisz, że nic nie pomaga.

@Kewin8
Tutaj masz poradnik wgrywania romu.
Custom rom byc może otrzymasz od serwisu.
Ja napisałem do nich z twoją opisaną sytuacją i otrzymałem odpwiedź.

Dzień dobry, czy mógłbym prosić o oryginalny rom do GoClever Quantum 2 500 Lite, najlepiej nie brandowany dla regionu PL
Wlazł mi jakiś wirus i nawet reset nie pomaga.
Wgram sobie go przez SP_Flash_Tool

Bardzo proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ NADESZŁA TAKA:

Witam.
Proszę dokonać zgłoszenia RMA na stronie http://www.goclever.pl w zakładce Wsparcie a tam Formularz reklamacyjny. Niestety do tego modelu nie ma udostępnionego oprogramowania.

Pozdrawiam / Best Regards

I daj znać co napiszą.

Nie podoba mi się taki zabieg. Każdy powinien mieć dostęp, do pobrania romu, w razie czego.

Cała sytuacja jest kuriozalna, bo do modelu Quantum 2 500 (nie Lite) ROM jest dostępny.

Znalazłem sposób na blokowanie reklam.

Należy otworzyć Ustawienia>Aplikacje>Wszystkie a potem znaleźć 2 aplikacje: ml11 i com.mobilife.green a następnie obie aplikacje wyłączyć. Potem trzeba uważać z telefonem, nie wyłączać go bez potrzeby a jak już wyłączymy i włączymy, to wyłączyć kolejny raz aplikację ml11.

Moje sposoby przestają działać. Root’a zrobiłem, ale mimo to nie mogę usunąć złośliwego oprogramowania.

Mam ten sam problem z telefonem … ten sam Quantum 2 500 lite … Wszystkie oprogramowania na internecie jakie znalazłem są z wirusami … od wersji v1 do v4 … Zainfekowane są dwa pliki: galeria oraz ustawienia … może ma ktoś ten telefon z dobrym romem i rootem i może wyciągnąć te dwa pliki czyste do podmianki … ale muszą być od danej wersji. Przynajmniej tak bym chciał spróbować go wyleczyć :frowning: