Reklamy wysyłane na mój nr - gorsze od spamu

(Reticxe) #1

Witam!

Mam telefon w Simplusie. Pewnego razu, nudząc się niemiłosiernie, postanowiłem sobie ściągnąć jakąś głupią gierkę z 'ostatnich stron gazet'. Gra mi się znudziła, ja wyrosłem z tych pierdółek, ale nadal ponoszę konskewencje tego, że ściągnąłem tą grę. Co jakiś czas przychodzą do mnie sms-y typu "Muzyczne hity na twoją komórkę za 2.44 PLN! Wpisz (bla bla bla), żeby ściągnąć (bla bla bla)..." itd. Początkowo takie wiadomości nie sprawiały mi problemu, jednak powoli stają się one nie do zniesienia. Wiem, że mój nr jest teraz w bazie producenta tych gadżetów i będę otrzymywał te wiadomości systematycznie. Uważam, że jest to jeszcze gorsze niż spam na e-mail, bo konto pocztowe można zmienić albo użyć filtru, natomiast zmiana numeru jest trudniejsza z różnych względów.

W związku z tym mam pytanie: czy da się jakoś uniknąć dalszego otrzymywania tych irytujących reklamówek? Czy wystarczy je ingnorować, a po pewnym czasie producnet da mi spokój? Czy może jednak pozostała mi zmiana numeru? :frowning:

Pozdrawiam.

(Zbych ) #2

Jaki model tel.?? ma może jakiś system?? (symbian , windows mobile , itp.) jak nie ma to pozostaje tylko zmiana numeru.

(Reticxe) #3

Nokia 6610i... czyli nie ma.

(tomilipin) #4

Spróbuj skontaktować się z dostawcą.

Mój przypadek nie jest taki sam lecz podobny: skontaktowałem się ze spammerem, który przysyłał listy na mój e-mail. Postraszyłem policją i uświadomiłem mu, że nie jest anonimowy. Miałem ten plus, że spam był od polskiej firmy a więc i nadawca mieszka w kraju. Problem zniknął :slight_smile:

Może dostawca tych gierek też ulegnie Twoim żądaniom - piszę 'ulegnie' bo to naprawdę wątpliwe żeby zareagował...

(witek-pl) #5

na takie coś jest paragraf, dowiedz się u rzecznika praw konsumenta i postrasz serwis odpowiednim paragrafem, powinni zmięknąć,,,

(Senshiro) #6

Sinner_DM poszukaj informacji na stronie internetowej serwisu, z którego ściągnąłeś tą grę. Wiem, że np. w przypadku serwisu Jamba rezygnacja z tych smsów reklamowych wygląda następująco:

(Komy123) #7

Sinner_DM napisz do tego serwisu że chcesz usunąć swoje dane z ich bazy i powinno pomóc. ja tak zrobiłem z paplą