Rekompresja video do zadanej wielkości

Próbowałem już kilku programów z portalu i nie znalazłem żadnego który potrafi: dokonać rekompresji pliku video do żądanej objętości np. z 10,5 GB do 8,5 w formacie h264 mkv.

Może nie do żądanej objętości ale na oko można dobrze ustawić jakość w FFmpeg lub jakiejkolwiek aplikacji korzystającej z niego - zwykle po 3-4 minutach na kalkulatorze można szybko wystukać ile może zająć film.

No dobrze, ale jeśli jest variable bitrate to praktycznie muszę to robić metodą prób, a w przypadku tak dużego pliku trwa to dość długo. Dlatego szukam programu w którym mógłbym ustawić nie wielkość strumienia ale rozmiar pliku końcowego no i póki co nie znalazłem. Jest to o tyle dziwne, że są programy które mają możliwość wyboru np. rozmiar płyty DVD.

Total Video Converter (chyba) pokazuje przybliżoną wartość kompresowanego pliku.

Wielkość jest naprawdę trudno ustalić, np. jak pisałem po 2% obliczasz ile zajmuje już film i mnożysz razy 50.

Poziom kompresji zależy od różnorodności kolorów, dynamiczności scen, ilości dźwięku - trudno jest przewidzieć czy w pierwszej połowie filmu jest tyle samo tych elementów niż w drugiej połowie. Być może są analizatory filmów, no ale one też potrzebuja czasu żeby obliczyć ile to może zajmować - ale i tak nie ma gwarancji że to się sprawdzi.

Zobacz chociażby na kompresje plików, kopiowanie - czy jakiś program jest w stanie obliczyć pozostały czas? Zwykle on “skacze”.