Rekompresja video do zadanej wielkości

(Shiefo) #1

Próbowałem już kilku programów z portalu i nie znalazłem żadnego który potrafi: dokonać rekompresji pliku video do żądanej objętości np. z 10,5 GB do 8,5 w formacie h264 mkv.

(ra-v) #2

Może nie do żądanej objętości ale na oko można dobrze ustawić jakość w FFmpeg lub jakiejkolwiek aplikacji korzystającej z niego - zwykle po 3-4 minutach na kalkulatorze można szybko wystukać ile może zająć film.

(Shiefo) #3

No dobrze, ale jeśli jest variable bitrate to praktycznie muszę to robić metodą prób, a w przypadku tak dużego pliku trwa to dość długo. Dlatego szukam programu w którym mógłbym ustawić nie wielkość strumienia ale rozmiar pliku końcowego no i póki co nie znalazłem. Jest to o tyle dziwne, że są programy które mają możliwość wyboru np. rozmiar płyty DVD.

(Tormiasz) #4

Total Video Converter (chyba) pokazuje przybliżoną wartość kompresowanego pliku.

(ra-v) #5

Wielkość jest naprawdę trudno ustalić, np. jak pisałem po 2% obliczasz ile zajmuje już film i mnożysz razy 50.

Poziom kompresji zależy od różnorodności kolorów, dynamiczności scen, ilości dźwięku - trudno jest przewidzieć czy w pierwszej połowie filmu jest tyle samo tych elementów niż w drugiej połowie. Być może są analizatory filmów, no ale one też potrzebuja czasu żeby obliczyć ile to może zajmować - ale i tak nie ma gwarancji że to się sprawdzi.

Zobacz chociażby na kompresje plików, kopiowanie - czy jakiś program jest w stanie obliczyć pozostały czas? Zwykle on "skacze".