Rekrutacja na studia z listy rezerwowych

witam! mam pytanko w sumie na studia wybieram się w przyszłym roku, ale jak to jest. jeżeli składam podanie np. na 2 kierunki i na tym na który chciałem się dostać zostałem powieszony na liście rezerwowych, a na drugim się dostałem. I teraz tak: tutaj trzeba zanieść oryginał świadectwa i tutaj. Z zasady wiem że biorą jeszcze tych paru z list rezerwowych. Jakby to zrobić żebym dostał się na ten pierwszy kierunek. Dzięki.

Dać w łapę dziekanowi :smiley: A tak na serio to na pewno z listy rezerwowej jakaś część się wykruszy i możesz liczyć na to że znajdziesz się na liście uzupełniającej, a wtedy zabierzesz dokumenty z tego kierunku na który cię przyjęli, a złożysz na ten na który chciałeś.

no tak, ale muszę dać oryginały tu i tu, a jak nie dostarcze dokumentów to jest to równoznaczne z rezygnacją.

jak jesteś na liście rezerwowej to nie dostarczasz oryginałów (zazwyczaj). Dostarczasz oryginały tam gdzie się dostałeś a następnie gdy się pojawi nowa lista na tym pierwszym i ty na niej będziesz wtedy najczęściej masz kilka dni na uzupełnienie dokumentów w tym oryginały świadectw. Wtedy zabierasz dokumenty z z drugiego kierunku (co się wiąże z rezygnacją ze studiów na tym kierunku) i dostarczasz oryginał na ten pierwszy. I tak to najczęściej wygląda w większości przypadków. Ale ze szczegółami rekrutacji należy się zawsze zapoznać oddzielnie dla konkretnej uczelni

aha, czyli jeżeli będę na liście rezerwowej i nie zaniosę oryginałów to nie usuną mnie z listy?

poczytaj dokładnie na konkretnej uczelni bo to różnie może być. Każda uczelnia ustala swoje zasady. Ale najczęściej jest tak że oryginały zanosisz jak już jesteś przyjęty a nie jak jesteś na liście rezerwowej. Ale to trzeba rozpatrywać dla każdej uczelni oddzielnie