Rekruter IT - co trzeba znać?

Jakie zakres wiedzy powinien mieć rekruter IT?

Jakie pojęcia z zakresu szeroko rozumianego IT, programowania, itd. powinna znać osoba, starająca się o pracę na takim stanowisku?

Jak sobie przeglądam na goldenline kto pracuje na tych stanowiskach, to mam wrażenie, że wystarczy być studentką jakiegokolwiek kierunku (nawet pedagogiki) i już można, byleby zdjęcie nie odstraszało.

Ja chociaż piszę, że interesuję się IT, Linuksem i mam doświadczenie w rekrutacji (chociaż nie IT) nie jestem zapraszany nawet na rozmowę na researchera. Wniosek: coś robię źle.

Dlatego postanowiłem dowiedzieć się co powinienem znać, aby móc z czystym sumieniem napisać w CV, że się na tym znam.

Masz rację - tak też myśli wielu rekruterów, którzy poza tym, że nie potrafią się zachować w określonych sytuacjach, to uważają, że rekrutując na dane stanowisko nie muszą znać różnicy między Javą a Javą Script, czy screenshotem a snapshotem.
Najbardziej tym zalany tym jest LinkedIn.

Bywając na różnych rozmowach kwalifikacyjnych, mam tylko jeden wniosek. Ludzie od HR czy tzw. rekruterzy to zbędny dodatek i niepotrzebne stanowisko w jakiejkolwiek firmie.

Rekruter zadaje tylko głupie pytania, komletnie niezwiązane ze stanowiskiem, a i tak nie wybierze odpowiedniej osoby.

Zdecydowanie lepsze są rozmowy o pracę z szefem i głównym adminem bez dodatku miłej pani, ktora ma tylko szczerzyć japę. Czesto są to wytapetowane laski, które powiedzą 2 zdania i na tym ich rola się kończy.

Pracowałem z ludźmi, ktorych wybierał HRowiec i skończyli pracę szybciej, niż zaczeli. Bez pomocy HRowca można znaleźć o wiele bardziej wartościowe osoby, które nie zostaną odsiane na selekcji, bo zdjęcie nie takie, bo w CV czegoś zabrakło.

Pytanie brzmiało jak zostać rekruterem, a nie jak przebrnąć przez rekrutację, albo czy rekruter jest potrzebny :smiley:

Umiejętności: umożliwiające ocenę, zgodnie z profilem, czy są to osoby odpowiednie i dalej znalezienie prywatnego emaila / telefonu do Bahusa / robala i przekonanie ich żeby wyrazili zgodę na przesłanie briefa o oferowanym stanowisku. Dalej tylko podpięcie ich w systemie do projektu :wink: - Researcher

generalnie nie przebrnąć rekrutacji na rekrutera xD . Przebrniesz nadajesz się , nie nadajesz się nie przebrniesz. Proste. Czyli nie musisz nic znać ważne że wiesz jak postępować aby zostać nie zatrudnionym.

Próbuj , próbuj jeszcze raz próbuj. Im więcej razy Ci się nie uda tym lepszym będziesz rekruterem i będziesz wiedział jak nie rekrutować innych. Easy.

Chyba zostane rekruterem doradzającym niedoszłym rekrutom na rekrutera