Relatek HD audio - problem z sterownikiem dźwięku i micro

Witam

Mam laptopa lenovo y550. Mam problem z dźwiękiem. Gdy podłączam słuchawki to nie mam dźwięku w przeglądarkach, natomiast w grach i np. Team speak 3 - mam. Zauważyłem, że w sterownikach realtek hd audio mam wyjście na głośniki i digital output. Przeglądarki wg miksera korzystają z tego digital output. Oprócz tego dźwięk co jakiś czas trzeszczy. W menadżerze urządzeń w kontrolerach dźwięku mam:

-dźwięk bluetooth

-NVIDIA High Definition Audio

-Realtek High Definition Audio

Co do mikrofonu to team speak3 nie wykrywa go. Ventrilo juz wykrywa mikrofon. W panelu sterownia -> dźwięk , widzę jak podnoszą się paseczki od mikrofonu, czyli on działa.

Jak to naprawić? Ja tu widzę jakiś konflikt.

Przejrzałeś config flasha? Z jakiego sterownika on korzysta?

Moim zdaniem masz złą konfigurację głośników, możesz wejść i spróbować automatycznej naprawy:

Option 3: Lenovo smart downloading kliknij na Continue

http://consumersupport.lenovo.com/ot/en … ivers.html

Klikam prawym na filmik na yt i w ustawieniach nie ma nigdzie opcji wyboru sterownika dla flasha.

Teraz widzę, że klikając na Onekey Theater wyskakuje okno które informuje: “Detect the Audio driver is not ready, you will not obtain enchanced Audio performance”.

Martin1984r, wszedłem na ta stronę, uruchomiłem proces szukania aktualizacji, który stoi w miejscu ciągle.

Wydaje mi się, że trzeba by odinstalować to wszystko i od nowa zainstalować. Co oprócz Realteka trzeba przeinstalować?

Cały ten problem pojawił się gdy zacząłem używać słuchawek, wcześniej na głośnikach nie miałem takich problemów,

Odinstaluj z poziomu menadżera urządzeń Realtek i uruchom ponownie komputer ale wcześniej ściągnij sterownik audio pod swój pc i system ze stronki co podałem wcześniej.

Mam laptopa jak wcześniej napisałem. Co masz na myśli pisząc “system” ?

Czyli czy Windows 7 32 lub 64 bit, a laptop to pod odpowiedni model.

Martin1984r , twój pomysł był bardzo dobry. Wcześniej jak przeinstalowywałem to usuwałem tylko z poziomu Programy i funkcje.

Zobaczę jeszcze jak będzie z tymi trzaskami. Na razie jest dobrze.

Dziękuję za pomoc.

Jeśli będą występować trzaski, sprawdź wtedy czy na słuchawkach też są wtedy wyeliminujesz uszkodzenie głośników.

Trzaski mam na głośnikach i słuchawkach. Nie są takie duże. Zauważyłem, że największe trzaski przy obciążeniu procesora jest, np. ładowaniu czegoś.