Remix OS - Czy bezpieczny?

Chciałbym na stałe korzystać z systemu Remix OS tylko jak to jest z jego bezpieczeństwem. Czy nadaje się do codziennego użytku (przeglądanie facebook, sprawdzanie stanu konta bankowego, zakupy przez internet, przeglądanie stron itp). Niby to android, android jest na linuxie chyba, że się mylę więc najgorzej nie powinno być. Jednak chciałbym żeby ktoś wypowiedział się czy to nie zagraża bezpieczeństwu danych użytkownika

Siemka,
z bezpieczeństwem raczej nie byłoby problemu, ale nie jestem pewny czy RemixOS ma instalator dodatkowych sterowników, może rozważ jakiś inny system. Osobiście polecam Solus(https://solus-project.com/), używałem przez około 4 miesiące bez żadnych większych problemów.

Poprostu elementary OS działa i mi odpowiada. Więc raczej to to czego szukam. Poprostu zastanawiałem się czy to nie zbyt ryzykowne żeby używać go na codzień. A system ma wiele plusów. Chodźby aplikacje sklepu Play

I w sumie minusów, bo go obecnie porzucono i zacznie się starzeć jak low-endowe telefony.

Więc skoro chodzi tylko o internet, filmy i zdjęcia to wystarczy mi Chrome OS? Chociaz nie używałem go jeszcze

a czy chrome os ma możliwość zapisywania plików na dysku, czy pozostaje tylko chmura, poszukaj sobie jakiegoś linuxa prostego i powtarzam polecam Solus, banalnie prosty i przyjemny

Zainteresuj się projektem Android x86. Jest to android na PC, ciągle rozwijany. Właśnie on był bazą dla Remix OS. Zwłaszcza polecam niedawno wydaną wersję 7.1 rc-2. Ma ona launcher Taskbar który dae wygląd i dzialanie jak Remix OS, czyli pasek zadań i aplikacje w okienkach. Te zmiany w android x86 właśnie były przyczyną porzucenia Remix OS. Android x86 teraz działa podobnie.

2 polubienia

Wybór padł na coś bardziej zaawansowanego. A dokładnie na deepin i jestem jak narazie bardzo zadowolony. Ładny wygląd. Prosta instalacja programów chociaż w sumie już wszystko co potrzeba jest