Remont, kafelki

Witam mam taki problem jako ze wróciłem z wyjazdu okazuje się że kafelkarz troche XXXXX sprawe.

Moje pytanie jest czy mozna jeden kafelek skuć i położyć nowe? chodzi o kafelek w środku ściany tzn pomiedzy innymi kaflami.

chodzi o to czy te po bokach np. sie nie obsuna czy niewiem co?


Proszę hamować język.

Asterisk

Jeżeli klej zasechł :stuck_out_tongue:

jest bardzo duże prawdopodobieństwo że kafelki obok pękną, przyczyna prosta kafelki są materiałem sztywnym i kruchym. Musisz to robić bardzo powoli i starannie a może się uda.

Klej do glazury utwardza się kilka dni. Smiało można wykuć płytkę, skuć klej i dokleić glazurę. Nawet jeśli zafugowano to i tak można to zrobić. Płytki sąsiadujące nie powinny się naruszyć, jeśli “majster” zrobi to z głową.

aha mam nadzieję że nie zapłaciłeś bez targu sumy podyktowanej przez majstra. Jak u mnie robili remont na wstępie powiedziałem że za to co zrobią nie zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami nie płacę. Wymagania miałem bardzo proste chciałem aby pion był pionowy a poziom poziomy, niestety jak moje majstry do obiadu wypijali po 6 piw to nie bardzo mogli sprostać moim wymaganiom więc przy rozliczeniu bardzo się zdziwili.

Najpierw usuń fugę, potem rozbij płytkę na środku i delikatnie usuwaj jej części.

Fug jescze niema , dzieki za podpowiedzi :slight_smile: