Remont łazienki :P

Witam, wiem że to forum ani troche nie jest związane z tymi tematami ale dużo ludzi tu zaglada no i o to jest dział off top :).

Robie remont lazienki, wymyśliłem sobie wanne połaczona z prysznicem i okazuje się ze na rynku prawie takich moedli niema puff.

Wiec bede robił zabudowe szklana miedzy dwoma ścianami (moze ktoś wie czy szklaże robią coś takiego? )

Ale zeby to zrobić muszę zaminić odpływy.

tam gdzie teraz mam Kibel postawić Wanne, Tam gdzie mam odpływ Wanny postawić Kibel.

i odrazu do odpływu Kibla (już po zamianie, czyli wcześniej tam gdzie stałą wanna) zrobić odpływ do pralki.?

Czy to możliwe?

Byłem u sąsiadów jak byli u mnie majstry i z tego co pamietam to rury mają podobny kąt nachylenia i grubość i schodzą się do jednej rury odpływowej

Z góry thx jeśli ktoś zna odpowiedz na to pytanie :slight_smile:

yyyyyyyy… wątpię aby odpływ wanny miał taki sam przekrój jak kibel. Ogólnie kibel jak najbliżej pionu. Jak będzie za daleko to trzeba baaaardzo dużo wody lać, albo się może przytykać :wink: i najlepiej jakby był ostatni w podłączeniu wszystkich urządzeń do pionu. Co do pralki proponuje zrobić sobie wygodne podejście kanalizacji za pralką. Można też kombinować z podejściami na wzór maszyn do naczyń z zlewami w kuchniach.

Co do szyb w łazience… rozejrzyj się za gotowcami, albo pamiętaj że lepiej nie stosować zwykłej szyby. A tak to wszystko da się zrobić tylko trzeba pomyśleć jak to wszystko uszczelnić.

Proponuje poszukać na stronach muratora rozwiązań rys. itp.

A zerknij tu jest wanna i prysznic. Sam osobiście mam kabinę tej firmy. Mają też gotowe drzwi szklane do montażu między ściankami.

Witam.

Odpływ z muszli- rura fi110 i nie dalej niż metr od pionu.

Odpływ wanny- rura fi50 i nie dalej bodajże 3 metry od pionu.

Radzę się tego trzymać mogą powstać problemy z nieprzyjemnym zapachem…a rozwiązaniem problemu może być wykonanie dodatkowego odpowietrzenia, co może okazać się sporym problemem. Czy to jest łazienka na parterze, a poniżej jest piwnica?

Na zamówienie można wykonać prawie wszystko, tylko kwestia kasy.

na takich klientów często się trafiało…