RemoteApp nie wyświetla ikonki z traya na macu

Witajcie

mam jedną aplikację z Windows, którą chciałbym odpalić na macu (crossover nie daje rady), postawiłem sobie Windows server na VPS i uruchomiłem tą aplikację jako RemoteApp i pod Windowsem jeśli ją uruchomię dwuklikiem na utworzony plik rdp to działa poprawnie tj. wyświetla pełen interfejs + ikonkę jaką normalnie wyświetla w trayu, normalnie na komputerze zdalnym, jak uruchomię ten sam plik rdp na macu z zainstalowanym remote desktop client to całe GUI aplikacji wyświetlane jest poprawnie, natomiast już nie wyświetla się ikonka z traya, a to niestety dla tej aplikacji dość kluczowe, ze względu na dużą ilość powiadomień przez nią generowanych. Czy da się coś z tym zrobić czy po prostu ten typ tak ma, że na macu ikonek z Windowsowego traya nie ma?

Windows to zarówno Windows 10 pro + aplikacja RemoteAppTool jak i Windows server 2008R2 z opcją RemoteApp.

Natomiast mac to Mac mini M1 i system monterey.

System x64 na procesorze M1?

Nie rozumiem o co pytasz na Macu to system Monterey łączący się Remote Desktop App haftowaną na serwerze z Windows 10 albo Windows Server 2008

A jaka to aplikacja? Jakaś popularna, czy coś nietypowego? Bo część takich które nie działały pod wine w końcu udało mi się uruchomić. Co prawda z działaniem bywa różnie, ale od biedy może być.

Aha, zdalny pulpit… ok, nie do końca zrozumiałem… W tym ci niestety nie pomogę, bo nie mam MacOS’a.