Renault Clio I czy Golf 3

Który polecacie i dlaczego, tylko diesel

Nie przepadam za Golfami bo kojarzą mi się trochę źle kojarzą, ale mniejsza o to. Jednak z tych dwóch modeli najlepszym wyborem byłby Golf III 1.9 TDi. Clio w pierwszej wersji nie miało silników tdi… Jednak pewnie cena Golfa z takim silnikiem będzie większa od ceny Renault…

golfów jest więcej niż ludzi w polsce , co auto to golf (szczególnie golf III), cóż najwięcej ludzi mająca golfy to wioska sprowadzają za 500zł z niemiec ze szrotów na których nadawały się tylko na złom , zrobią wiejski tunning i pózniej jedzie 200 i zbierają go z drzewa i pola bo to auto nie ma hamulców , a co do clio to nie uznaje francuzów , więc żadnego bym nie wybrał :]

Miałem Clio 1 i bardzo dobrze się nim jeździ. Ma miękkie zawiszenie. Tak jak ktoś wcześniej powiedział nie ma silników wysokoprężnych.

Z tych 2 to bym brał VW Golfa MK3 z silnikiem 1.9 TDi , silnik jest mało awaryjny, te silniki w większości wytrzymują przebiegi ok 350 000 km bez remontu, trudno jest kupić golfa z małym przebiegiem, w Polsce trudno jest dostać golfa bez zaliczonego dzwona, samochód jest dobry.

Ja bardziej polecam 1.9 TD** i** 110 KM ma większą elastyczność, jest mocniejszy, spalanie na tym samym poziomie co w wersji 90 konnej, wersja 110 konna była montowana od 1996 roku w golfach.

jak to nie ma w clio silników wysokoprężnych, mój znajomy ma te autko a w nim silnik 1,9 diesel

W Clio 1 generacji jest diesel 1.9 o mocy 75 KM i 90 KM :slight_smile: