Renault Laguna czy Toyota Camry - który lepszy?

Myślę nad zakupem albo Renault Laguny albo Toyoty Camry. Laguna ma silnik 1.6 diesel, wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby i lusterka, immobilizer, autoalarm, centralny zamek, radio, manualna skrzynia biegów, poduszka powietrzna; rocznik 96. Toyota - rocznik 95; silnik 3.0 V6 benzyna, automatyczna skrzynia biegów, wspomaganie, ABS, tempomat, klimatyzacja, elektryczne szyby i lusterka, centralny zamek, immobilizer, autoalarm, 2x poduszka powietrzna, wersja amerykańska.

Wziąłbym Lagunę jednak trochę brakuje mi ABS, Toyota znowu ma strasznie duży silnik i będzie palić pewnie dużo benzyny. Który Wy byście wzięli? Czy bez ABS trudno się jeździ (hamuje)? Osobiście mam niezbyt miłe doświadczenia z hamulcem w grande punto w którym jest ABS, więc obawiam się że bez ABS będzie mi się ciężko hamować.

Camry to jest wóz, a nie jakaś pospolita laguna. :smiley:

Tylko że straszą mnie że będzie palił nawet 18 litrów benzyny a nie ma instalacji gazowej.

Laguna ma dużo tańsze i bardziej dostępne części, więc nie wydasz fortuny jak coś padnie. To tak ode mnie.

Zależy czego oczekujesz???Niezawodności??Bierz Toyote…Komfortu jazdy bierz lagune z tym że ja jestem raczej bardziej zza autami japońskimi…

W Lagunie nie było diesla 1.6, był tylko benzyniak o tej pojemności, ale dopiero po liftingu w 98 roku, z diesli przed liftingiem były 2.2d 83KM i 2.2dT 113KM, w 98 roku 2.2d zastąpiony został przez 1.9 dTi 98KM, a w 99 roku 2.2dT zastąpiono silnikiem 1.9 dCi 107KM.

Ten silnik 2.2d jest bardzo dobry…mniej awaryjny od 1.9 dCi