"Rendering error 0x00000000 FailedToCreateDevice. Program will terminate" World Of Tanks Blitz

Siemka, wiem pisałem o grach pod windowsa (za odp jeszcze raz dziękuje) ale na drugim dysku mam jeszcze linuxa Ubuntu 20.04 gdzie korzysta mi się z tego systemu chyba nawet lepiej niż z Windowsa, to próbowałem na nim odpalić World Of Tanks Blitz ale no właśnie problem w tym że wywala mi ten błąd co jest u góry :expressionless: Nie wiem co z tym mogę zrobić wiem że tak:

Unturned się odpala normalnie bez problemu
Albion Online tak samo
CS GO też się odpala normalnie

Także nie wiem z czym może być problem, czytałem w necie ze trzeba włączyć wersje protona 3.16 co zrobiłem odrazu i nic to nie dało wywalało ten sam błąd, inne wersje protona też nie działały, z ciekawości przestawiłem się na Linuxa Minta i też był ten sam błąd :confused: Wie ktoś o co może chodzić? Na YT widziałem jak ludzie grają w to normalnie bez problemu :confused:

PS; Jeżeli pisze w złym dziale to proszę o przeniesienie :slight_smile:

Może nie na temat, ale chyba próbujesz odpalić Albion Online przez Wine/Proton. Ja gram w tę grę i chyba jest wersja natywna na GNU/Linuksy.

Albion Online właśnie odpaliłem przez Protona tak samo jak Unturned :confused: a blitz ma jakieś błędy.
Czytałem że trzeba doinstalować jakiś sterownik do Nvidi ten 440 ale to też próbowałem i nawet Minecrafta odpalić nie mogłem bo nie wykrywał mi OpenGL.

Nie przeczytałem twojego wpisu. Masz może dwie karty graficzne? Albion Online to gra nie wymagająca zbyt wielu zasobów, jak również CS: GO. Te gierki teoretycznie mogłyby pójść na integrze. Jak masz dwie karty, to może to wymagać zabawy. Jak to stacjonarka, to raczej masz jedną kartę.

Tak to stacjonarka jest a karta graficzna to:
Nvidia GeForce GT610

Nie wiem czy glxinfo/glxgers nie wymaga Mesy. Sprawdź czy masz w systemie i uruchom w terminalu oba, a wynik wklej na pastebin i podaj linka. Tutaj ktoś miał kartę NVidii i polecenia działały https://www.linuxquestions.org/questions/debian-26/glxinfo-command-not-found-nvidia-debian-469088/ .

Tu masz glxinfo:
https://pastebin.com/ttF7j4Y9
A tu masz glxgers:
https://pastebin.com/yXUmzTL6

Musi ktoś inny Ci coś doradzić.
Direct Rendering jest aktywny, czyli akcelerację masz. Sterowniki też chyba są własnościowe, bo „OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation” . Jutro postaram się poszukać, czy glxgears nie można nakazać nieograniczania liczby klatek. Obecnie masz około 60, bo jest włączony górny limit.

Temat do zamknięcia dzięki