Renderowanie tekstu zewnętrzną czcionką

Witam!

Mam pytanie odnośnie renderowania przez przeglądarkę czcionek na stronie www. Jak wiadomo przeglądarka normalnie korzysta z czcionek, które są zainstalowane na komputerze. Daj Boże, żeby czcionka preferowana przez autora strony pokrywała się z tymi na komputerze czytelnika, ale nie musi przecież tak być. Standardowe czcionki Microsoftu nie porażają elegancją…

Stąd moje pytanie. Otóż przeczytałem, że jest możliwość, aby przeglądarka renderowała tekst czcionką, która jest na zewnętrznym serwerze. Pytanie brzmi, jak to zrobić? Wymyśliłem sobie bowiem taki myk, że umieściłbym wybraną czcionkę na zewnętrznym serwerze i umieścił odnośnik w kodzie bloga (blog jest robiony na Bloggerze). Nie wiem tylko, gdzie taki fragment kodu miałby się znaleźć i jak powinien taki kod lub skrypt wyglądać.

Gdyby ktoś mógł wzór takowego mi napisać i poinstruować, gdzie rzecz wkleić, byłbym bardzo wdzięczny :slight_smile:

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Wejdź tu: http://www.kurshtml.boo.pl/css/rodzaj,czcionki.html

I na samym końcu strony pisze o “Czcionkach osadzanych” Jednak przez sktypt java można mieć czcionki jakie się chce. Ale długo będą się wczytywać.

Dzięki bardzo, tylko to konwertowanie do formatu .eot to chyba wyższa szkoła jazdy. Zobaczymy, co się da wymyślić :slight_smile:

Pozdrawiam!