Renowacja komputera

Czy oplaca sie ulepszac starszy komp czy nie co o tym myslicie mam amd athlon 1800 xp 256 sdram 40gb dysk graficzna bardzo slaba no i Cd-rom LG wiem ze napewno nie zrobie cuda z tego kompa ale moze troche bym pograł Bo własciwie potrzebuje kompa tylko do gier nie najlepszych ale średnich

Wrzuć do niego kość pamięci 256 lub 512 MB.

Kartę grafiki np ATI 9550 lub lepszą.

Zasilacz markowy(dobry) min 400W lub wyżej.

I jeszcze będzie służył.

Wszystko zależy od kasy ile masz,można wszystko sprzedać i kupić nowy.

nie wezme za tago kompa fortuny jak go bede chcial sprzedac a nowy kompa kosztuje slono kosztuje ile na to wszystko trzeba bylo by wpakowac ??

Sprawdź sobie ceny.

http://sklep.benchmark.pl/

W związku z tym dokup RAM i kup dobrą kartę grafiki.

Wg mnie nie ma potrzeby kupować nowego kompa.

Do tego możesz dokupić większy i szybszy dysk, nagrywarkę DVD i będziesz się cieszył.

Poza tym, możesz spróbować podkręcić trochę procesor, jeśli 1800 MHz jest to jego rzeczywisty zegar.

Czy wgrywłeś nowy BIOS do swojej płyty?

Jeśłi nie, to poszukaj na stronach producenta.

:okulary:

Ja mam nawet słabszy sprzęt bo tylko 1,4 GHz ale i tak doom3 u mnie przyzwoicie poszedł i ogólnie nawet w nowe gry da się pograc. Jestem tylko ciekaw po co dokupowac lepszy zasilacz? Coś to pomaga w wydajności sprzętu??

Lepszy zasilacz to mniej zwisów kompa spowodowanych niestabilnym napięciem, mniej hałasu generowanego przez komp i dłuższa bezawaryjna praca sprzetu. Tak w najwiekszym skrócie

Amd Athlon XP 1800 ma prędkość 1533 MHz, ten procesor nie nadaje się na podkręcanie bo on ma za wysoką temperature.

nie kazdy ma taka sama temperature szczegolnie jak to jest Athlon XP w technologi 0,13u i na napieciu 1.5V lub 1.6 to mozna na nim wyciagnac bardzo duzo

jesli masz dobra temperature to mozna podkrecac

Ja mialem kiedys owego atholna Xp 1800+ thoroughbred 0,13u

na plycie solteka kt 400 na boxowym colerze mialem bez podkrecania 43 stopnie a wyciaglem na nim stabilnie 166x11.5 1900 z groszem na zwykllym colerku i temp 48 dalej nie krecilem bo nie bylo potrzeby

oczywiscie nie kazdemu tak sie uda ale ogolnie mozna go podkrecac:)

gorzej jesli jest to wersja z Rdzeniem Palomino