Reorganizacja sieci - drukarka na printserwerze działa tylko na jednym komputerze

Witam wszystkich bardzo serdecznie ;).

 

Mam problem, który postaram się opisać poniżej.

 

Zacznijmy od tego, że mam Livebox’a 3.0, do którego są podłączeni wszyscy użytkownicy w domu.

Zakupiłem teraz router TP-Link TL-WR842ND, który posiada w sobie printserwer.

 

Livebox stoi gdzieś w domu, korzystają z niego wszyscy, a TP-Link stoi u mnie w pokoju, gdzie korzystam z niego tylko ja.

 

Podłączyłem drukarkę USB, która u mnie działa bez problemu.

 

U nikogo innego drukarka nie jest widoczna. Podejrzewam, że problem jest gdzieś w ustawieniach, bo TP-link jest w podsieci 192.168.0.1, a Livebox 192.168.1.1.

 

Nie wiem czy dobrze to opisałem, ale proszę o radę - co zrobić, żeby drukarka mogła być widoczna dla użytkowników Liveboxa, lecz żebym nie stracił możliwości podłączania się przez WiFi moimi urządzeniami do TP-Linka.

 

Bardzo proszę o pomoc, jeśli coś jest niejasne, postaram się to opisac - pytajcie ;).

 

Pozdrawiam :wink:

Hej,

A jak masz podłączonego LiveBox’a z TP-Linkiem? Portami LAN, czy w LiveBox’ie portem LAN, w w TP-Linku WAN?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Port LAN Livebox i TP- Link WAN, czyli opcja nr 2.

 

 

 

Chwile posiedziałem i podłączyłem teraz właśnie LAN - LAN, wyłączyłem DHCP w TP-Linku (słusznie?), ustawiłem IP TP-Linka na 192.168.1.2 i hula.

Martwi mnie tylko czy teraz pod TP-Linka podłączę kilka urządzeń czy tylko jedno?

Hej,

Bardzo dobrze - o to chodziło. Co do pytania - tak, podłączysz więcej urządzeń - przydzieleniem adresów IP zajmie się LiveBox, bo jako jedyny będzie miał włączony serwer DHCP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, do zamknięcia :wink:

W poprzednim połączeniu, tj. LAN - WAN mogło nie działać z tego względu, że TP Link prawdopodobnie NATował pakiety, więc rozwiążniem może być albo przekierowanie portów na TP Linku, albo dodanie trasy statycznej do sieci 192.168.0.0/24 w Liveboksie.