Repeater + Access Point - połaczenie LAN w TV

Pytanko, bo sam nie jestem pewny.
W pokoju gdzie mam TV smart gdzie jest połaczenie przez WIFI i jak ogląda się, gra się w PS, to tnie się internet. Chciałbym połączyć TV przez LAN podłączając do repeatera, a repeater do AC. Czy to pomoże? Pytam, gdyż zazwyczaj robię tak, że do routera głównego podłączam AC lub repeater, a nie repeater do AC, a AC do routera. To nie u mnie a u kumpla. Kumpel stanowczo chce mieć AC podłączony do głównego routera.

Mieszasz pojęcia, narysuj to co chcesz osiągnąć i jeszcze raz opisz.

Dla jasności (w uproszczeniu):

  • router to urządzenie z którego masz internet
  • router może pełnić też funkcje access pointa jeżeli ma anteny wifi
  • access point to urządzenie które bierze internet z rutera i rozsyła go po wifi
  • repeater to urządzenie, które powiela sygnał wifi

Połączenie wifi telewizora? Połączenie wifi ps? Podczas grania w sensie jednocześnie czy oddzielnie?

Zakładam, że do telewizora masz podłączone ps. W danym momencie korzystasz albo z tv albo z ps. Tv ma niezależnie wifi oraz ps ma niezależnie wifi.

Może pomóc, ale na 90% nie pomoże. Jeżeli repeater połączysz przy telewizorze to moc sygnału w tym miejscu nadal będzie kiepska. Jeżeli repeater będzie miał mocniejsze anteny to może coś to da, ale nie tędy droga.

Repeater, podłącza się gdzieś pomiędzy AC a urządzeniem, które ma problem w miejscu gdzie zasięg wifi jeszcze jest dobry.

To zdanie nie ma sensu. Musisz je napisać jeszcze raz

Nie mieszam, ale szybko pisałem, gdyż spieszyłem się załatwić sprawę w Urzędzie Skarbowym.

wyżej napisałem dlaczego tak wszystko napisałem, cytując komentarz poprzednika.
Ale ok. Wyjaśniam jeszcze raz, ale w punktach.
1.W jednym pokoju jest SMART TV i jest połączony siecią WIFI.
testowałem na stronie prędkość internetu na TV i wszystkie testy były na 0, nic nie ruszało, mimo, że net był,
2. Na korytarzu jest AC TP-LINK, tak wcześniej ustawiłem, gdyż na dole w pokoju mam główny router a net mam światłowodowy.
3. Odległość od AC do pokoju (raczej do telewizora), to ok 15m.
4. I chcę podłączyć repeater, łącząc kablem Repeater z TV przez LAN.
5. PS5 też łączy się przez WIFI.
Ja wiem, że za tv może byc bardzo słaby sygnał, i to uświadomiłem mężowi mojej siostry. Ale chcą mieć TV przez LAN.

Pobieranie 0 przy światłowodzie to rzeczywiście kiepski wynik. Czyli lepiej powiedzieć, że sygnał nie dociera.

Czyli masz połączony router z AC kablem przez piętro?

Ważniejsza jest liczba ścian/drzwi i ich grubość.

Czyli chcesz postawić repeater obok telewizora i podłączyć kablem ethernet, tam gdzie nie ma zasięgu?

No to nie zadziała.

Jeżeli tak połączysz nadal będą mieli TV po Wi-Fi, to że tylko pod koniec będzie się łączył przez ethernet nic nie da.
Sygnał idzie

Router - kabel - AC - wifi - Reapater - kabel - TV

Takie rozwiązanie nie eliminuje problemu.

Jeżeli za to źle zrozumiałem i na prawdę połączenie jest:

Router(AC) - wifi - AC(Reapater) - wifi - Reapater - kabel - TV

to będzie jeszcze gorzej.

Wtedy najlepszym rozwiązaniem byłoby poprowadzenie kabla lub adaptery powerline

Tak, jest kablem połączony.
Jeżeli chodzi o liczbę drzwi, to do pokoju, gdzie jest telewizor są jedne drzwi o grubości 5cm. Ściany są o grubości 30cm. Kabel musiałbym ciągnąć przez korytarz aż do pokoju, czego siostra nie chce. Czyli tylko adaptery powerline?

Tak albo ustawienie repeatera w innym miejscu.

Z ustawieniem repeatera w innym miejscu odpada, już rozmawiałem na wszelkie sposoby, więc zostają adaptery powerline. Akurat patrzyłem w x-kom i są za 189 tp-link, więc podłączę do AC, a drugi do gniazda w pokoju. Tylko mąż siostry chce nie tylko TV podłączyć, ale i też PS5. Powiedziałem, że może switcha podłączyć, chociaż nie wiem, czy nie dałem plamy. Nigdy takich udziwnień nie stosowałem.

Wydaje mi się, że nie powinno być problemu z podłączeniem switcha pod powerlina, powinny być też warianty powerlina z wbudowanym switchem

Oczywiście bootleneckiem dla prędkości będzie powerline.

Znalazłem adapter powierline na stronie Morele.net i skoro nie chca miec bezprzewodowo TV i PS5, to taki chyba zaproponuję TP-Link TL-PA4022P Kit - Adapter powerline - Morele.net .
Co o tym myślisz?

Jest ok. Tylko pamiętaj, że pomimo, że jest maksymalna prędkość plc to 600 Mb/s (poza ograniczeniami fizycznymi) to ma porty ethernet tylko 100 Mb/s. Dla Netflixa w 4k w wymagane jest 25 Mb/s, wiec nie ma tu problemu i też ps i telewizora nie będziesz używać jednocześnie.

Produkt jest już wycofany ze sprzedaży ale tu masz stronę produktu:
https://www.tp-link.com/pl/home-networking/powerline/tl-pa4022p-kit/#overview

Wycofany ze sklepu? Przecież jest opcja dodaj do koszyka i nie ma informacji, że produkt jest niedostępny.
Co do ograniczeń, sam mam switcha, który ma ograniczenie do 100MB/s. Jak góra będzie miała bez ograniczeń, i zacznie używać netfilka i PS, to zapcha całe łącze, i ja na dole, będę miał straszny wolny net, mimo, że mam bezpośrednio kabel LAN pociągnięty do PC z routera.

Wycofany z produkcji przez tp-linka (jak zobaczysz link) tzn to co sklepy mają to Ci sprzedadzą, ale nie jest już produkowany.

Ogólnie wspominam to ograniczenie aby nie próbować do tego podłączać AP bo internet będzie zerowy jak kilka urządzeń się podłączy.

Nie 100 MB/s a 100Mb/s czyli inaczej 12,5 MB/s

Czyli odradzasz ten zakup, tego adaptera? A może lepiej kupić z pojedynczymi portami LAN i podłączyć switcha?

Tak, gdybym miał ograniczenie do 12,5 MB/s, to strasznie miałbym wolny net, a test prędkości pokazuje ok 91MB/s. Dobra, wiem, czemu napisałeś 12,5MB/s. Przypomniałem sobie:)