Repeater i router - jak to połaczyć, by rozdzielić internet

Witajcie. Chciałbym uzyskać rozdzielenie na routerze internet z wifi. Plan jest taki, żeby przez repeater pobierać sygnał wifi i spiąć go kabelkiem z routerem (od repeatera do routera) i dalej żeby router mógł rozdzielić sygnał tak jakby “z repeatera”. Repeater ma tryby pracy AP\Repeater\Client. Uzyskałem jedynie połączenie Repetaer -> komputer bezpośrednio po kablu (tryb Client), jednak nie wiem jak uzyskać fakt, by sygnał docierał do routera i był dalej rozdzielany. Jakieś pomysły?

Co to za modele urządzeń w twojej sieci?

Hej,

A próbowałeś wykorzystać w Reapeater’ze tryb klienta i tak podłączyć do do routera do portu WAN. W routerze ustawiasz dynamiczny adres IP, włączasz serwer DHCP i konfigurujesz WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No własni etak próbowałem - niestety nic to nie daje. Miałem takie podłaczenie :Repeater ma statyczne IP - po podlaczneiu bezposrednio Repeater-PC internet jest. Po włożeniu do routera (WAN) i podłączeniu Router - PC internetu nie ma. Czy to wtedy, gdy router ma dynamiczne IP, czy statyczne. Bez róznicy.

Hej,

 

Sprawdź więc lokalne adresy obu urządzeń - jest duże prawdopodobieństwo, że w sieci występują pod tymi samymi adresami IP i tutaj może być problem. Sprawdź w ustawieniach Network -> LAN obu urządzeń.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus