Repozytoria do Kubuntu 8.04 i polonizacja tego systemu

Witam!

z ubuntu poniosłem klęske, ale to już przeszłość :smiley: Teraz mam kubuntu, może będzie lepiej, jednak nie mam go po polsku.Czy da się spolonizować???i chce zainstalować stery do GF 6100, jakieś kodeki, i compiza, ale do tego potrzeba repozytorji.Wieżcie ze szukałem, ale nie mogę znaleźć.Wcale nie widzę, gdzie jest plik, do którego wrzucało by się repo.sorry za brak polskich znaków, ale jak już pisałem mam linuxa po angielsku.Proszę o wskazanie pliku z repo i napisanie jakiego repo uzyć.Z góry dzięki.

EDIT:Edytowałem, poprawiłem tekst (polskie znaki)

/etc/apt/sources.list - tu masz repozytoria.

dobra dzięki, ale jakie wpisać???Na google jest tylko do ubuntu, czy te bedą pasować???Czy te z DP będą pasować??jeszcze proszę o do jakichs kodekow.

sudo gedit /etc/apt/sources.list

w kubuntu zamiast gedit nano ? nie pamiętam

będą to jedno i to samo (różnica środowiska )

sudo kdesu kwrite : )

A w konsoli vim, nano, pico etc. :slight_smile:

Jeszcze proszę o te stronki z kodekami, i repozytoria.No i ew. te spolszczenie, ale to tak na boczku :stuck_out_tongue:

EDIT:Repo wziąłem z Ubu 8.04, polska wer. nie est potrzebna,kodeki mam, sa w .tar.gz i ja nie mam pojęcia jak to zainstalować.POmiże ktos???Sterowniki mam,sa w .run, ale jak klikam, to sie to nie uruchamia, próbowałem otworzyć za pomocą konsoli, też nie dało rady,w konsoli nic nie pisze.

dodaj usuń - wpisz GStreamer – zaznacz ptaszkiem to co się z tym wyświetli i ok ---- u mnie jak odpaliłem film czy też mp3 to system sam się zapytał czy zainstalować kodeki potwierdzasz i już

Dawid12345 , na forum używamy polskich znaków (ą, ż, ę, ó, itp.), w związku z tym proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Dawid12345 , apt-get install w32codecs <— sterowniki

A pliku *.run instalujesz zależnie od programu albo wpisując w konsoli ./plik.run albo sh plik.run

pzdr!

Areh , edytowałem posta. JarekMk , przy pliku .run, właśnie takim sposobem (sh)próbowałem instalować, ale wywaliło jakiś błąd, czy coś tam już nie pamiętam, ale nie chciało się zainstalować.

Mam błąd:Cannot Open File (coś takiego), a plik miałem na pulpicie, więc jak uruchomic ten plik .run???

Pewnie było w nim napisane co robisz źle :slight_smile: