Repozytorium do Raspbian os gdzie pobrać?

Witam posiadam Raspberry Pi 4 i korzystam z systemu Raspbian w wersji Raspbian GNU/Linux 11 mam problem z instalacją aktualizacji kiedy w pisuje sudo apt update . Mam problem z Repozytorium. Chciałbym wkleić nowe odnośniki do pliku

sources.list

ale nie wiem gdzie są najnowsze ?
Może ktoś podać ?

Najlepiej u źródła:
https://www.raspbian.org/RaspbianRepository

hej dodałem do pliku sources.list te repozytoria deb Index of /raspbian/ wheezy main contrib non-free
deb-src Index of /raspbian/ wheezy main contrib non-free .
[17:03]
z tej strony RaspbianRepository - Raspbian

Bo to tylko przykład, to Linux, trzeba trochę pomyśleć. Nigdy nie czytaj dokumentacji jak gotowa lista zakupów do zrobienia :stuck_out_tongue:
Musisz wpisać zamiast „wheezy” nazwę swojej wersji dystrybucji, Linux 11 to w twoim przypadku „bullseye” lub „bullseye-staging”, dajesz zamiast „wheezy”.

Poza tym http zamień na https, bo masz wyraźny komunikat, że protokół http jest domyślnie wyłączony. W dokumentacji po prostu nie zaktualizowali tego.

Tak wiem że przy linuxie trzeba myśleć w pisałem do pliku sources.list list te linki i nie działa co mam zrobić ?

Pokaż co masz w tym pliku teraz

to mam bo to jest moja dystrybucja czyli Raspbian

Nadal masz http, zamiast https. Ktoś wyżej pisał, że to może być problem.

Zrobiłem tak i jest tak samo niestety .

Dokumentacja którą się posługujesz jest rachityczna edycja wheezy 7.0 została wydana w 2013 roku i porzucona w 2020. Aktualny debian ma numer 11 i nazywa się … Tu musisz zapytać wujka G „debian nazwy kodowe”. I tak, ta nazwa już się pojawiła w tym wątku. Przy okazji linijkę deb-src skasuj, to są źródła pakietów, takie do samodzielnej kompilacji. To dla zaawansowanych developerów.

Jak pisał GreenB - w konsoli masz output, że chce pobrać metadane dla starego debiana/raspberry. Skoro porzucili te wydanie, to nie znajduje tych metadanych. Stąd ten błąd. Innych błędów nie widzę na zrzucie.

Tak z tym sobie poradziłem teraz mam problem z instalacją MySQL instalacja chcę zainstalować mysql serwer przez apt najnowszą wersję ale mam problem z repozytorium .

Nie wiem, jak wymusić architekturę w przypadku apta/debiana. Poszukaj coś na ten temat. Być może najnowsza wersja mysql nie jest dostarczana dla malinki. Ewentualnie poszukaj, jak wymusić repozytorium i wybierz te z raspberrypi w nazwie domeny. Jeżeli nie znajdziesz, jak wymusić, to wyłącz pozostałe. Może to coś da.

Tutaj coś masz:

Czyli nazwa_paczki=wersja po install w przypadku aptitude.

Apt przyjmuje parametr -a dla architektury, a -t dla wydania. Ubuntu Manpage: apt - command-line interface

Czemu mieszasz wersję bullseye i buster?
W repozytorium mysql nie ma gotowych, skompilowanych pakietów pod malinkę. Komunikaty są w porządku.

Dodajesz pakiety od sasa do lasa, jak popadnie. Debian to nie jest repozytorium z najnowszymi możliwymi pakietami. To jest stabilna i przetestowana dystrybucja do codziennej pracy. Jeżeli potrzebujesz najnowszych z najnowszych pakietów wybierasz inną dystrybucję, lub samodzielnie kompilujesz ze źródeł. Niestety wymaga to choć minimalnych umiejętności, takich jak czytanie i skopiowanie komunikatu błędu do wyszukiwarki. Czarno to widzę.

Ok może pomyliłem dystrybucję mógł byś mi podesłać z link z odpowiednim pakietem ?

Pomyliłeś dystrybucję, w debianie nie ma pakietu mysql. Gdzieś po drodze nastąpił fork i teraz w debianie jest pakiet który zastępuje mysql, a mysql przestało kompilować pakiety pod debiana.

Jest mariaDb. W większości typowych przypadków zupełnie sensowny substytut mysqla