Resatrt kompa po włączeniu pobierania :|

Witam,

Od niedawna posiadam Windowsa 7 32bit, i w końcu dorwał mnie problem, który prześladował mnie kilka windowsów wcześniej…

A chodzi o to, że gdy włączam pobieranie jakiego kolwiek pliku z INSTALKI.pl, lub XXXXXXXXXX, to komputer sam postanawie uruchomić się ponownie…;(.

Ten problem pojawił się po zainstalowaniu YAHOO! Gadgets. (oczywiście program odrazu usunąłem).

Kompa mam nowego od 2 miesięcy, podobne problemy miałem na starym komputerze.

Możliwe ktoś miał doczynienia z takim przypadkiem (lecz wątpie), ale warto zapytać, może mi ktoś pomóc :(?

Wkurza mnie już to że pobierać pliki musze tylko i wyłącznie ze stron typu: OdSiebie.com, Rapidshare.com i nic więcej, lub chodzić co 5 minut do kolegi i pobierać jakąś pierdołe ;(.

Dane techniczne kompa:

Intel Core 2 Quad Q9550 4x2,84Ghz L2=12mb

4 GB GoodRAM 800mhz

NVidia GeForce 8600GTS HD/OC 256mb

MSI P45 Neo-F

Seagate/Baracuda 320GB

Tracer 500W

Chociarz wątpie, że problem tkwi w jakimś elemencie mojego kompa.

Pozdro Seba :expressionless:

Tracer 500W - dzień dobry i do widzenia

Kompa masz nowego lecz miałeś na nim poprzednie wersje (Windows’a) i też tak się działo?

Na starym kompie też się to działo ? Podaj jego konfigurację.

Poczytaj:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … e=threaded

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Ok, jak podałeś link, TRACER jest na czarnej liście zasilaczy, ale co ma pobieranie do zasilania ;d? Mam gry takie jak NFS SHIFT, GTA 4, The Sims 3 i komp nie siada, a po włączeniu pobierania komp by siadł ? Nie działo się tak po formacie, dzialo się tak tyllko wtedy gdy zainstalowałem program który mi był potrzebny. A jeszcze jedno dlaczego Tracer jest na czarnej liście, co z nim nie tak?

Tak na kompie miałem zainstalowany windows XP SP3, lecz takiego problemu niebyło.

Pozdro

Czyli tylko przy pobieraniu masz takie przypadki czy jeszcze przy jakiś innych czynnościach ?

Co do zasilacza czytałeś to co jest pod 2 linkiem ? Tam masz wytłumaczone czemu niektóre są felerne a inne nie.

Pierwsze co powinieneś zrobic, to sprawdzić Podgląd Zdarzeń w compmgmt , czy jest tam jakakolwiek informacja o błędzie.

Czy problem występuje tylko i wyłącznie podczas próby ściągnięcia pliku? Jeżeli tak, to czy próbowałeś rożne przeglądarki?

ad.1 Eru

Tak, tylko przy pobieraniu mam taki przypadek, co to linku 2, felerne zasilacze to kawałek blaszki 2 tranzystory, i platikowa blaszka, mój wygląda na napakowany tranzystorami, ma dość duże chłodzenie jak w 2 linku i jego chłodzenie obejmuje całą powierzchnię dolnej części zasilacza, wraz z wiatraczkiem 12cm.

ad.2 p@wel

Ok. podgląd zdarzeń mam, blędów jest mnóstwo, ogółem ok.190. Co zrobić zeby je zneutralizować, lub kompletnie wykasować ?

Używałem wszystkich przeglądarek, za pierwszym razem, gdy wystąpił mi taki błąd, także myślałem że zmiana przeglądarki rozwiąrze problem, lecz tak się nie stało. Próbowałem Mozilli Firefox, Opery, Safari, opecnie używam Internet Explorer, chyba przypadł mi do gustu w windowsie 7;).

Podaj co pisze w podglądzie zdarzeń przy danym błędzie i czy wszystkie są takie same.

Czy patrząc na informacje o błędzie, możesz wywnioskować który ma jakiś związek ze ściąganiem pliku przez przeglądarkę? Jeżeli nie możesz się nic doszukać, to wrzuć 2 zrzuty.

1 - Z widokiem na zmaksymalizowane okno Podglądu Zdarzeń

2 - Z widokiem na któryś z błędów.

Jeżeli masz aż 190 błędów to coś jest nie tak…

Czy na Twoim poprzednim komputerze, problem również pojawił się po zainstalowaniu Yahoo! Gadgets?

Czy w momencie jak komputer się restartuje, wyświetla się jakiś błąd?

Czy po ponownym zalogowaniu, wyświetla się informacja, typu :“System Windows odzyskał sprawność po poważnym błędzie…”?

ad1. p@wel

Nie, lecz nie wiem dokładnie, większość błędnych zdarzeń to aplikacje typu gg8.exe, STEAM.exe, lub internetexplorer.exe, myślę ze błąd tkwi w tym internetexplorer.exe, lecz jak to zneutralizować lub usunąć?

ScreenyShoty wyślę jak bd. w domu, gdyż pisze post ze szkolnego kompa ;0.

Nie, na poprzednim kompie po zainstalowaniu prostego gg7.exe, komputer po jego włączeniu sam się restartował.

Nie, błędów niema, lecz były przed formatem windows’a spowodowane jakimś błędnym plikiem XXXXX.dll

Nie, taka informacja się nie pojawia…

ad.2

Błędy dam w załączniku, lecz jest ich baaaardzo wiele i różnego typu, jak i gatunku (.exe, .dll, .mdl itp.)

Skonsultowałem się z kolegom ;0, i powiedzial mi zeby ściągnoł Kasperskiego (antyvir) gdzy nie mam, a moze to byc spowodowane WIRUSEM, problem rozwiązany, a błędy zniknęły po usunięciu wirusów :). Nie wysztskie, ale większośc ;).?

pozdro, aha kompa chce sprzedać i kupić coś już złożonego przez informatyka, gdyż ten składałem sam, jeżeli jest ktoś zainteresowany to pisać na gg: 5014690. Pozdro