Reset biosu przy starcie komputera

Witam.

Mam problem z biosem, który resetuje mi się gdy komputer nie jest włączany przez jakiś czas (około 10 godzin).

Zmieniłem baterie i nic nie pomogło.

Przy włączeniu komputera pojawia mi się komunikat "Warning: Your Computer CHIP Fan Fail or speed too low "

I aby przejść do ładowania się systemu windows należy wcisnąć F1…

Moja płyta główna to ASUS A8N-SLI. Wymieniłem wiatraczek chłodzący chipset na radiator.

Wyłączyłem w bisie właśnie ten wiatraczek, żeby nie było komunikatu wyżej podanego, ale gdy komputer włączę po

około 10 godiznach to on się pojawia i od nowa muszę wyłączyć opcję wiatraczka w biosie.

Jeśli ktoś wie oco biega to proszę o odpowiedz…

A możesz podać napięcie tej bateryjki (miernik, speedfan, everest)?

EVEREST

beztytuuny5.th.jpg

everest to dużo nie da

Dać, dało, bateryjka jest z pewnością dobra.

A co robiłeś i po czym to się zaczęło dziać?

Aktualizacja biosu może coś da.

Napiecia mierzymy miernikiem nie programem! :twisted: :twisted: już ktoryś raz kolei prosisz o parametry ze speedfana, everesta - nie wiem po co skoro one są błędne!

Witam ja mam problem ponieważ postanowilem podkrecic minimalnie biosa i sie nie wlonczyl komp to wyciaglem baterie na plycie głownej i wlozylem komp idzie ale tak zmula windowsa ze szkoda gada z 2x 2.60 idzie jak 1.6 czy cos sie przestawilo w biosie czy to tylko windows i czeba go wgrac od nowa???

no nie wiem… ale jak się bios podkręca bo ja np. tego nie wiem… na ile wyjełeś baterie??

bartek46op , może pomożesz?

pkobp , wczytywałeś ustawienia optymalne?

Nie ma czegoś takiego jak 2x 2.60. Prędkości rdzeni się nie sumuje. Efekt mulenia Windowsa może wynikać z braku zastosowania optymalizacji systemu.

Zapewne chodziło Ci o podkręcanie procesora, no cóż, jeżeli nie masz wystarczającej wiedzy której dostatek w google to mogłeś się za to nie brać. Zepsuć łatwo, naprawić już gorzej. Jakie ustawienia są w BIOSie? Resetowałeś zworką CMOS?

W dniu 25.05.2008 , o godzinie 14:21 został dopisany post przez bartek46op

Wygląda na to że wywala niepowodzenie lub za wolną prędkość. Proponuję zwiększyć obroty wiatraczka albo go odłączyć.

Właśnie chodzi o to że nie mam wiatraczka. Napisałem już, że wymieniłem go na radiator Zalmana.

Wiem, że w takiej sytuacji wyłancza się wiatraczek w biosie. Zrobiłem tak, ale jak włączę komputer to te ustawienia sie resetują.

Zegar i data również sie resetują… Nie wiem czym to może być spowodowane…

2x 2.6 czyli dwu rdzeniowka to co mam zrobic a jak bym wgral windowsa to pomoglo by to cos

a baterie na ok 10 minut

a jak ustawic ustawienia optymalne bo cos kapuje w biosie ale angielski to u mnie cieszko troche

To chyba wina baterii. Wsadź nową.