Reset biosu w HP COMPAQ EVO N800C


(system) #1

Witajcie mam taki problem mianowicie nie mogę zresetować hasła w biosie które potrzebne jest by ogólnie uruchomić komputer. Hasło to jest w zakładce security. Z komputera normalnie korzystam. Próbowałem już resetować bios do ustawień fabrycznych i nic to nie dało. Po prostu chcę aby tego hasła na uruchamianie komputera/systemu nie było.Co należy zrobić? :slight_smile:


(system) #2

http://www.pccmos.com/index.html

Jest to plik .iso gotowy do wypalenia na płytce. Potem tę płytkę trzeba zbootować w laptopie. Działa na wielu laptopach, m.in. na Compaq. Instrukcja: http://www.pccmos.com/cmos_guide.html


(system) #3

Czy to jest bezpieczne i nic się nie stanie?


(L2m1k3) #4

stać się może tyle ze może nie zadziałać i hasło pozostanie. Może również dojść do nieprzewidzianej sytuacji i trzeba będzie zaprogramować bios od nowa (szansa znikoma, ale nie można tego wykluczyć).


(system) #5

Nie można tego zrobić jakoś inaczej??:slight_smile:


(L2m1k3) #6

wpisać hasło i je usunąć :wink:


(system) #7

Właśnie się nie da... bo jest tylko zmiana hasła:wpisz stare hasło,nowe hasło oraz powtórz nowe hasło.... :-x


(system) #8

Chyba się da! Jest tam jeszcze wybór "Choice 2", który należy użyć, aby wymazać hasło. "Choice 1" hasła nie wymazuje, lecz pozwala na jego zmianę. Wszystko jest w instrukcji.


(system) #9

Witam Państwa serdecznie,a można wyjąć bateryjkę biosu na 15-20 min i nie będzie to ten sam efekt co bym zrobił tym programem?


(system) #10

Może tak być! Tyle, że w laptopie dotrzeć do bateryjki BIOSu to czasami duża sztuka!


(system) #11

Spróbuje... no ciekawe co to będzie