Reset biosu

Witam
Posiadam pewien problem. Otóż zapomniałem hasła do biosu. Z mojej wiedzy wiem że trzeba wyjąć bateryjkę. Moje pytanie brzmi Jak wyjąć bateryjkę z laptopa i czy wtedy hasło się zresetuje, czy trzeba jeszcze coś zrobić?

Resetowanie BIOS poprzez wyciągnięcie baterii jest najczęstszym rozwiązaniem, ale nie jest to jedyny sposób. Są komputery, które nie posiadają takiej baterii i trzeba resetować BIOS w sposób bardziej zaawansowany. Jeżeli laptop ma baterię, to będziesz musiał go rozkręcić, aby się do niej dostać. W zależności od popularności danego modelu, poradnik rozkręcania laptopa powinien być dostępny w internecie. Jeżeli nie znajdziesz, to służę pomocą przy poszukiwaniu. Mogę też rozkręcić dla Ciebie Dell Latitude D820, Compaq CQ58 oraz Lenovo IdeaPad G50-30, abyś mógł sobie zajrzeć do środka, bo takie mam na stanie :slight_smile:

Czyli jakie to są komputery bo przyznam, że nie spotkałem się z takim sprzętem nigdy wcześniej

Może nie wyraziłem się dosyć precyzyjnie. Nawet jeżeli w komputerze będzie bateria, to jej wyjęcie nie spowoduje zresetowania ustawień. Spotkałem się z takim przypadkiem w jednym z ThinkPadów produkcji IBM. Myślę, że wymyślono to w celu ochrony urządzenia przed kradzieżą, ale pewności nie mam.

Rozkręciłem go i wiem że laptop posiada tą baterię. Czyli jest możliwość że hasło się zresetuje? Z tym wyjęciem baterii to chodziło mi jak ją podważyć.

A skąd ma ktokolwiek wiedzieć jak ją podważyć, skoro nie podałeś modelu laptopa (z tabliczki znamionowej na spodzie urządzenia).

Laptop to LENOVO I700-15ISK

Zamieść zdjęcie z baterią na płycie, bo Ciężko znaleźć ten fragment w sieci.

Nie wygląda podobnie …

Wsuń śrubokręt w otwór zaznaczony na zdjęciu i dopchnij baterię do krawędzi, a następnie podważ do góry.

Szczerze mówiąc nie spotkałem jeszcze płyty głównej, w której wyjęcie baterii powoduje reset hasła do biosu. Reset ustawień to tak, ale reset hasła. To po co producent robi zabezpieczenie hasłem dostępu, skoro zwykłe wyjęcie baterii resetuje hasło ?

A czy baterię główna muszę wyjmować

Oczywiście, że tak. Za każdym razem, kiedy bierzesz się za rozbieranie urządzenia elektronicznego, należy odłączyć je od sieci, wyciągnąć baterię i opróżnić obieg naciskając na kilka sekund power. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko spięcia i uszkodzenia układów.

Dzieki