Reset biosu

(Aws) #1

Witam
Posiadam pewien problem. Otóż zapomniałem hasła do biosu. Z mojej wiedzy wiem że trzeba wyjąć bateryjkę. Moje pytanie brzmi Jak wyjąć bateryjkę z laptopa i czy wtedy hasło się zresetuje, czy trzeba jeszcze coś zrobić?

(Oligostrix) #2

Resetowanie BIOS poprzez wyciągnięcie baterii jest najczęstszym rozwiązaniem, ale nie jest to jedyny sposób. Są komputery, które nie posiadają takiej baterii i trzeba resetować BIOS w sposób bardziej zaawansowany. Jeżeli laptop ma baterię, to będziesz musiał go rozkręcić, aby się do niej dostać. W zależności od popularności danego modelu, poradnik rozkręcania laptopa powinien być dostępny w internecie. Jeżeli nie znajdziesz, to służę pomocą przy poszukiwaniu. Mogę też rozkręcić dla Ciebie Dell Latitude D820, Compaq CQ58 oraz Lenovo IdeaPad G50-30, abyś mógł sobie zajrzeć do środka, bo takie mam na stanie :slight_smile:

(Direwolf) #3

Czyli jakie to są komputery bo przyznam, że nie spotkałem się z takim sprzętem nigdy wcześniej

(Oligostrix) #4

Może nie wyraziłem się dosyć precyzyjnie. Nawet jeżeli w komputerze będzie bateria, to jej wyjęcie nie spowoduje zresetowania ustawień. Spotkałem się z takim przypadkiem w jednym z ThinkPadów produkcji IBM. Myślę, że wymyślono to w celu ochrony urządzenia przed kradzieżą, ale pewności nie mam.

(Aws) #5

Rozkręciłem go i wiem że laptop posiada tą baterię. Czyli jest możliwość że hasło się zresetuje? Z tym wyjęciem baterii to chodziło mi jak ją podważyć.

(marcin82) #6

A skąd ma ktokolwiek wiedzieć jak ją podważyć, skoro nie podałeś modelu laptopa (z tabliczki znamionowej na spodzie urządzenia).

(Aws) #7

Laptop to LENOVO I700-15ISK

(Direwolf) #8

Zamieść zdjęcie z baterią na płycie, bo Ciężko znaleźć ten fragment w sieci.

(marcin82) #9

Nie wygląda podobnie …

(Aws) #10

(Direwolf) #11

Wsuń śrubokręt w otwór zaznaczony na zdjęciu i dopchnij baterię do krawędzi, a następnie podważ do góry.

(tomcio_pl) #12

Szczerze mówiąc nie spotkałem jeszcze płyty głównej, w której wyjęcie baterii powoduje reset hasła do biosu. Reset ustawień to tak, ale reset hasła. To po co producent robi zabezpieczenie hasłem dostępu, skoro zwykłe wyjęcie baterii resetuje hasło ?

(Aws) #13

A czy baterię główna muszę wyjmować

(Direwolf) #14

Oczywiście, że tak. Za każdym razem, kiedy bierzesz się za rozbieranie urządzenia elektronicznego, należy odłączyć je od sieci, wyciągnąć baterię i opróżnić obieg naciskając na kilka sekund power. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko spięcia i uszkodzenia układów.

(Aws) #15

Dzieki