Reset hasła BIOS

Witam. Jak zresetować hasło administratora do BIOS (poza wyjęciem baterii CMOS chociaż na oficjalnym forum producenta twierdzą że to nie te czasy i to nie pomoże) czy może pomóc przywrócenie poprzedniej wersji BIOS? Jeśli tak, to gdzie znajdę poprzednią wersję?

Laptop-HP Omen- ce008nw
Windows 10 Home

Nie wiem jak w Laptopach HP to wygląda, ale jeżeli hasło jest zapisane w osobnym module na płycie głównej - jak to robi Dell to odblokować będzie ciężko. Napisz do supportu HP i zapytaj.

Oprogramowanie dostaniesz tutaj:
https://support.hp.com/gb-en/drivers/selfservice/omen-by-hp-15-ce000-laptop-pc/15551437/model/17505170

ale widzę tylko jedną wersję BIOS.

Tak z ciekawości zapytam - na choinkę ustawiałeś hasło BIOS i w dodatku nie spisałeś go sobie? Jestem ciekaw, bo ostatnio coraz częściej w swoim otoczeniu mam ludzi, którzy wrzucają hasła na BIOS, a potem o nim zapominają, bo z tego się na co dzień nie korzysta.

Mam w domu bardzo życzliwego brata który już wcześniej robił mi różne problemy-dlatego założyłem hasło. Zapisałem je w telefonie, tylko zapomniałem o nim przy resecie telefonu

Znalazłem poprzednią wersję BIOS Pytanie gdzie utworzyć ścieżkę która jest widoczna w narzędziu do przywracania

@LORDEK masz pomysł?

Spróbuj na razie sposobów podanych tutaj:

https://support.hp.com/pl-pl/product/omen-by-hp-15-ce000-laptop-pc/15551437/model/17505170/document/c02795536

https://support.hp.com/pl-pl/product/omen-by-hp-15-ce000-laptop-pc/15551437/model/17505170/document/c03854521

Z poradników HP próbowałem wszystkich, ten mnie zastanawia https://toin.pl/resetowanie-pamieci-cmos/

Nie wiem jak w HP, ale w przypadku mojego Lenovo na stronie producenta napisano, że jak zapomnę hasła administratora do UEFI, to jedyną opcją jest odpłatna wymiana płyty głównej (trzeba pokryć zarówno koszt płyty jak i usługi), bo inaczej się nie da, a gwarancja tego nie obejmuje, bo to szkoda z winy konsumenta.

Ogólnie teraz laptopy mają nawet nie zwykły BIOS, tylko tzw. UEFI, gdzie nawet nie da się bezpośrednio pisać do kości Flash, tylko trzeba przy aktualizacji poprosić UEFI o aktualizację. Wszędzie jest kryptografia. Aktualizacje UEFI są podpisane cyfrowo, jest blokada wgrania wersji z naruszonym podpisem, jak i wersji starszej niż obecna. Ustawienia są przechowywane w nieulotnej pamięci NVRAM, a nie zwykłej CMOS. Hasło nie jest tracone przy resecie UEFI przy użyciu zworki. Ogólnie klapa.

1 polubienie

Jeszcze liczę na Support HP http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=74953