Reset hasła BIOSu

Witam. Posiadam laptop Asus FX504. Mam z nim pewien problem, ponieważ potrzebuje dostać się do biosu jednakże nie pamiętam hasła administratora. Mam nadzieję że ktoś z was da radę mi pomóc

Musisz rozebrać laptopa i na parę minut wyjąć bateryjkę podtrzymującą pracę biosu. Opcjonalnie możesz zewrzeć zworkę resetu o ile będzie.

Wprowadź nieprawidłowe hasło co najmniej 3-4 razy, aż pojawi się komunikat Enter Unclock Password z kodem błędu. W moim przypadku kod wyłączony przez system to 84521575 jak widać na zrzucie ekranu poniżej.


Zanotuj kod błędu . Użyjemy tego kodu, aby uzyskać domyślne hasło do laptopa z Internetu. Aby uzyskać dostęp do Internetu, możesz użyć innego urządzenia z łącznością z Internetem.

Użyj innego u Laptopa lub Komputera i otwórz tę stronę: https://bios-pw.org/ . Przed tobą pojawi się strona z prośbą o kod systemu wyłączonego z laptopa (84521575) .

Tutaj musisz wpisać 84521575 , a następnie kliknąć przycisk Get password .

Po kliknięciu przycisku Uzyskaj hasło otrzymasz wynik wyszukiwania, który pokazuje domyślną listę haseł twojego laptopa. Być może otrzymasz więcej niż jeden wynik, więc wybierz jedno hasło zgodnie z producentem laptopa. W moim przypadku marką mojego laptopa jest Acer, więc jego domyślne hasło to 31489571 . Mamy więc tylko domyślne hasło 31489571 naszego laptopa ze strony internetowej. Teraz uruchom ponownie komputer, a pojawi się ten sam ekran Enter Current Password
Wprowadź hasło , które otrzymałeś ze strony www.bios-pw.org. W moim przypadku jest to: 31489571

A następnie naciśnij przycisk Enter . To zadziałało dla mnie. Mam nadzieję, że to również zadziała dla ciebie. Uruchom ponownie komputer jeszcze raz. Tym razem nie będzie już pytać o hasło systemu BIOS

1lajk

Po trzech próbach pojawia się invalid password z którym nic nie mogę zrobić

jak możesz odpalić laptopa do systemu to nagraj na pendrive’a Rufusem
https://rufus.ie/
obraz FreeDOSa ( nie pobieraj freedosa, tam w rufusie masz opcję Dysk lub obraz ISO, to tam zmień na FreeDOS ), a następnie pobierz programik KillCMOS . com
https://www.majorgeeks.com/files/details/killcmos.html
gdyby się wyświetlało, że to wirus, to nie jest to wirus, to false alert. Jakby nie dało się go pobrać to pobierz firefoxem i wrzuć go na pendrive’a razem z freedosem, następnie zbootuj komputer z pendrive’a i odpal we FreeDOSie program KillCMOS. com (wpisz killcmos.com).
gdy ekran zgaśnie, wyłącz komputer, hasła do BIOSu powinno już nie być.

1lajk

Problem jest taki, że bootmenu również wymaga hasła

To musisz w takim wypadku wyjąć dysk. Gdy prosi o hasło w Boot menu, trzeba wyjąć dysk, bo prosi o hasło od dysku. Oczywiście hasło od wejścia do BIOS pozostanie.

Czyli nie obejdzie się raczej bez jego rozkręcania?

Raczej nie. Ale wyjmowanie dysku to nie demontaż :slight_smile:
ale od razu zobacz przy wyjmowaniu dysku czy na płycie nie ma padów opisanych CLRP(jakaś cyfra np. clrp1), jak są to by to znacznie ułatwiło sprawę, bo wystarczy je na moment zewrzeć i hasło do biosu znika.

  1. Uruchom komputer Asus, zaloguj się do systemu Windows, zmień datę na 2001/01/02.

  2. Uruchom ponownie komputer, naciśnij klawisz F2 lub Esc wielokrotnie, gdy pojawi się pole tekstowe hasła, naciśnij jednocześnie Alt + R.

  3. Gdy pojawi się okno Wprowadź hasło ratunkowe, wpisz następujące hasło: ALAA4ABA, a następnie dostaniesz się do BIOS-u. Ustaw datę i inne ustawienia.

Nie działa

zajrzyj youtube https://www.youtube.com/watch?v=JhhoXIVkULE