Reset/hibernacja komputera podczas grania

Witam,

 

Zwracam się do Was o o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu. Otóż mój komputer resetuje się podczas grania lub przechodzi w stan hibernacji. Wyłącza się monitor (zaczyna mrugać dioda z monitora) po czym się restartuje lub przechodzi w stan hibernacji.  Na początku zdarzało się to tylko w grze GTA 5, ale dziś zdarzyło się to również podczas grania Deluxe Ski Jumping 4 gdzie ta gra zbytnio wymagającą nie jest raczej. Temperatura procesora i grafiki były niskie. Grafiki około 35 stopni, procka 45. Wspomnę tylko, ze miałem już ten problem kiedyś na starym kompie, ale teraz zdarza mi się to również na nowej platformie. Jedyne co zostało ze starego zestawu to obudowa, klawiatura i mysz. Czy klawiatura albo mysz mogą powodować coś takiego ?

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

 

Moja specyfikacja:

 

-Płyta MSI Z77A-G43

-Procesor i5 3570k

-Grafika MSI GTX 650Ti BOOST 2GB

-Pamięć8 GB DDR 3 Hyper X

  • Dysk Seagate Barracuda 1TB

  • Zasilacz BeQuiet 650W

 

OC masz robione?

 

Reset:

  • pamięć

  • zasilacz

  • płyta

  • inne

 

 

Ale może i karta grafiki? sterownik zmieniałeś?

Konfiguracja wygląda ok, wiec zacznij od reinstalacji sterowników, następnie aktualizacja winodws

 

P.s jaki masz system

System mam Windows  8.1 Pro 64. Owszem procek jest podkręcony na 4.5Ghz, ale był testowany w stresie i nie wysypał się ani razu. Windows nie jest zaktualizowany.(wyłączony update)

 

Testem jest wymagająca gra, czyli np: GTA V.

 

Czyli, albo trzeba dowoltować CPU, albo zmniejszyć jego taktowanie.

 

Lub sprawdzić działanie kompa na ustawieniach domyślnych, wtedy będzie wiadomo, czy OC, czy sprzęt?

Ok, więc tak 200 aktualizacji pobranych i zainstalowanych oraz zmniejszam taktowanie na 4.0, Ghz i testuje. Oczywiście dam znać co i jak.

Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

EDIT:

Porobiłem testy na taktowaniu 4.0 - to samo. Przywróciłem ustawienia fabryczne taktowanie 3.4GHZ napięcie ustawione na  auto i to samo dalej się dzieje. Nawet nagrywałem całą sytuację ShadowPlayem gdzie miałem odpalony program MSI Afterburner. W momencie wyłączenia się monitora miałem 50 stopni na grafice oraz 55 stopni procesor.

 

Czyli, prawdopodobni podejrzani? karta grafiki lub monitor, co nie znaczy, że nie jest coś innego?

 

Trzeba sprawdzić monitor i kompa na innej karcie grafiki.

 

Rozumiem, że sprawdzałeś ustawienia rozdzielczości i odświeżania monitora i jest OK.

 

Edit:

I trzeba kartę sprawdzić na innym sterze np: wersja 340,52.

 

Wcześniej z trybu awaryjnego trzeba usunąć obecny sterownik:

http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

Słuchajcie jaka sytuacja. Nie dawało mi spokoju, ze mam te same objawy co na starym kompie, mając praktycznie wszystkie podzespoły zmienione. Ze starego jak mówiłem była tylko obudowa, klawiatura i myszka. Wiec podmieniłem wczoraj wieczorem klawiaturę na jakaś stara, która leżała w polce. I tutaj zaskoczenie. Grając grubo ponad dwie godziny wczoraj i dziś kilka ładnych godzin w GTS 5 nic się nie wydarzyło. Szok. Będę testował dalej, bo nie ma co chwalić jeszcze dnia przed zachodem, ale czyżby taka niewinna klawiatura okazała się sprawca tych resetów/hibernacji podczas grania…

Raczej to nie klawiatura??? ale … wszystko w technice możliwe.

No i niestety czar prysł. Dwa dni spokoju na innej klawiaturze i znów się to przydarzyło. Jeśli chodzi o monitor i kompa to zdarzało się to tez na innej grafice. Nie wiem co to może być sterowniki tez były zmienione.

Piszę tego posta dla potomnych.Otóż udało się ustalić co było przyczyna hibernacji/resetu komputera podczas np grania. Powodem była…MYSZKA. Tak moi mili. Myszka, która była wadliwa, a raczej cala seria. Przestrzegam przed modelem TRACER TOMAHAWK. Nawet w opiniach ludzie piszą, ze maja podobne objawy. Myszka hibernuje komputer, powoduje mikro spięcia w porcie usb. Tyle szukania, a przyczyna była taka prozaiczna. Po zmianie myszki wszystko działa jak należy nie ma żadnych hibernacji i resetów  :slight_smile:

Pozdrawiam