Reset i komp nie działa, podczas logowania czarny ekran

Witam. Po całym dniu ściągania patchy do BF2, standardowo uczepił się mnie PunkBuster, który również w pakiecie, zawiesił się podczas własnej aktualizacji. Dobrze znając swój sprzęt, na starcie byłem pozbawiony nadziei na to że sam się ‘odwiesi’ - w efekcie, reset. Pojawia się ekran logowania, wszystko miodnie, wpisuję hasło, czekam… czekam… po chwili ekran znany wszystkim posiadaczom Visty znika, a pojawia się… czarny, na środku ciemności widać tylko biały kursor. Kilka razy zdarzyła mi się podobna sytuacja, czasami jej uwieńczeniem było oczekiwanie zalogowanie, innym razem jakiś tekst a’la ‘nie możemy uzyskać dostępu do jakiś tam haseł’. W każdym razie dziś nie ujrzałem ani tego, ani drugiego. W pierwszej kolejności skojarzyłem całą sytuację z kartą graficzną, może i błędnie, ale zaraz po tym ponownie zresetowałem PC-a i odpaliłem tryb awaryjny, po reinstalacji sterów nic się nie zmieniło, więc powróciłem do poprzedniego stanu. Dodam że korzystam z 32-bitowej Visty Home Premium, Service Pack 2. Bardzo proszę o radę, jak uruchomić ten komputer, gdybym nie miał tam nic ważnego, najzwyczajniej bym go sformatował, ale w tym wypadku (akurat mam sporo ważnych rzeczy), ta sytuacja nie wchodzi w grę.

@Przed chwilą wypróbowałem również opcję ‘ostatnia znana dobra konfiguracja’, efektów nie będę komentował, bo najogólniej nie ma czego, Vista dalej stawia zacięty opór.

Spróbuj zrobić przywracanie systemu…