Reset i komunikat o braku adildr.sys

(Pafcio01) #1

Przed resetem następuje zrzut pamięci fizycznej.Następnie wpisuję polecenie eventvwr w Start-->Uruchom i tutaj w Systemie mam następujący raport o błędzie:

Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (adildr.sys) z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Po kliknięciu w link wyświetlasię komunikat, w którym pojawia się Nazwa pliku: netevent.dll

Gdy uruchomię services.msc nie mam tam tego "General Purpose USB Driver " Wcześniej miałem modem Neo pod USB ale teraz używam już modemu pod sieciówkę dlatego też nie ma u mnie tego pliku adildr.sys. Można temu jakoś zaradzić? Czy może ten reset nie jest spowodowany przez brak tego pliku?

(Miniuka) #2

raczej tak

a aby nadgrać systemowe pliki spróbuj to:

Start --> Uruchom --> sfc /scannow

(Edlib) #3

sprawdż, czy tej usługi nie ma w HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services

możesz także poszukać pod nazwą sterownika, bo i pod taka nazwą może być obecna; jeśli będzie po prostu usuń klucz

(Pafcio01) #4

OK, usunąłem tą usługę. Zobaczymy co będzie się działo.

Złączono Posta : 10.03.2007 (Sob) 21:33

Niestety znowu reset. Tym razem oojawiają się dwa typy błędów:

The Harmonogram zadań service terminated with the following error:

Parametr jest niepoprawny.

oraz

The ADILOADER service failed to start due to the following error:

Nie można odnaleźć określonego pliku.

Przy podglądzie zdarzeń, w obydwu przypadkach pojawia się plik: netevent.dll

Złączono Posta : 11.03.2007 (Nie) 0:03

Po kolejnym już resecie zauważyłem pewną prawidłowość. Otóż przed resetem z tylnej części obudowy dochodzi taki cichy, metaliczny dźwięk takie bzyyyt... wtedy dioda dysku świeci się ciągle i komp przestaje reagować na klawiaturę i myszkę. Pomożecie?

Złączono Posta : 11.03.2007 (Nie) 13:40

^ UP ^

^ UP ^

^ UP ^

Złączono Posta : 11.03.2007 (Nie) 13:42

^ UP ^

Złączono Posta : 11.03.2007 (Nie) 13:46

UP ^