Reset i wyłączanie

(Hadrianos) #1

Witam mam problem ponieważ gdy włączam grę World of Tanks to gdy się zaloguje to mi się komputer wyłącza.

Gdy włączę grę Gothic 3 to jak się gra załaduje gra się wyłącza.

Mam:

procesor athlon 64x2 4000+

kartę 256mb

ram 2gb

płyte m2v-mx se

Prosze o pomoc.

Temperatura siedzi od 30 do 40

(Mguzal) #2

A inne gry lub programy działają normalnie?

(ADR1991) #3

Może zasilacz nie wyrabia? Jaki masz? Sprawdź czy kondensatory nie są napuchnięte na płycie głównej.

(Piotrkijak) #4

Pomierz zasilaczowi napięcia 5v, 12V i 3,3V oraz wyczyść komputer w środku i wymień pastę na procesorze.

(Hadrianos) #5

Nic nie jest napuchnięte. Płytę kupiłem dopiero, pasta wczoraj wymieniana. Inne gry działają. Może problem w karcie bo mam zintegrowaną 256mb.

Zasilacz : High Power hpc-300-202 300W

(na mój sprzęt taki starcza)

(Piotrkijak) #6

No to się nie dziw kolego. Zintegrowane grafiki nadają się do Office'a i tego typu rzeczy i w życiu nie będą nadawać się do gier. Zakup zewnętrzną grafikę i powinno być ok.

(rgabrysiak) #7

Tylko wymieniając kartę graficzną nie zapomnij wymienić zasilacza. Może i jest on na ten moment wystarczający ale po wymianie karty graficznej może już całości nie uciągnąć.

(Hadrianos) #8

Narazie kupie karte. Zasilacz w przyszlosci.

(Piotrkijak) #9

Gratuluję odwagi. Ja kupiłbym jedno i drugie, bo zasilacz może nie wyrobić i może dojść do sytuacji, że jeżeli masz jakiś dziadowski zasilacz to po załączeniu pójdą kłęby dymu, wyłączy się i tyle będziesz miał z niego pożytku, albo komputer będzie się resetować/wyłączać.

(pawcio1212) #10

lepiej odwrotnie

bez karty graficznej przeżyjesz

a z spaloną lub resetująca się płytą główną nie

poczytaj i kup jeden z tych zasilaczy

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(Hadrianos) #11

Narazie mam oferte na karte 256mb i 256bitow za 50zl kupie i najwyzej se polezy. Jaki zasilacz uzywany polecilibyscie? do 60zl bo kasy nie mam zaduzo.

Moj zasilacz to : High Power hpc-300-202

Zasilacz Chieftec tylko mu nazwe dali inna czy co. Co onim myslicie?

Sory za bledy sle pisze na telu.

(Piotrkijak) #12

Tak jak myślałem, ty lepiej grafiki nie podłączaj, bo jak ten zasilacz zapoda Ci high power, to wyrzucisz kompa na śmietnik... Poszukaj na Allegro Fortrona - można go z tego co pamiętam na Allegro dostać. Podaj jeszcze jaką tą grafikę chcesz kupić żeby można było oszacować jaką moc ma mieć ten zasilacz.

(Hadrianos) #13

Moj sprzet :

Karta: Radeon x1900xt 256mb

Plyta: M2V-MX SE

Procesor: Athlon 64 x2 4000+

Dysk: Jakis starszy 80Gb

Naped: Cd

Ram: 2Gb DDR2 667mhz

Ile watow bedzie potrzebowal ten sprzet?

(Piotrkijak) #14

Ten po mojemu da radę i będzie miał jeszcze mały zapas: http://allegro.pl/oryginalny-fortron-35 ... 98808.html

(Hadrianos) #15

Dzieki za pomoc i jeszcze 1. Brac GF 8600gt 512mb czy Radeon x1900xt 256mb?

Mam oferty po 50zl.

(Piotrkijak) #16

Wersja 256 bit?

(Hadrianos) #17

Radeon 256 bitów a GF 128 bitów.

(Piotrkijak) #18

Pomimo, że radek ma mniej vramu, wziąłbym jego. Zobacz sobie choćby nawet ten test w grze Crysis:http://benchit.pl/karty+graficzne/NVIDIA/GeForce/8600/GT/256/8 ten Radeon jest na pierwszym miejscu. Z drugiej strony lepiej byłoby jednak rozejrzeć się za lepszą grafiką, ponieważ z 256MB pamięci na grafie nie pograsz za bardzo - najlepiej jest mieć min. 512MB... Mimo wszystko w przypadku tych dwoch kart nic Ci po większej ilości pamięci w 8600 jak jest mniej wydajany od tego Radeona.

(Hadrianos) #19

Czyli mam Radka wziąść.

Poszedł by mi skyrim na minimalnych z tym radkiem?

Które te bardziej wymagające gry by mi chodziły chodź by na minimalnych na tym sprzęcie co podałem?

(Piotrkijak) #20

Sprzęt jest ok, tylko jest jeden problem - ten Radek ma za mało ramu. Niestety min. to 512MB. Szczerze mówiąc bez grafiki z 512MB RAMu nie pograsz w żadne nowsze tytuły - co najwyżej Simsy 3 odpalisz...