Reset i wyłączanie

Witam mam problem ponieważ gdy włączam grę World of Tanks to gdy się zaloguje to mi się komputer wyłącza.

Gdy włączę grę Gothic 3 to jak się gra załaduje gra się wyłącza.

Mam:

procesor athlon 64x2 4000+

kartę 256mb

ram 2gb

płyte m2v-mx se

Prosze o pomoc.

Temperatura siedzi od 30 do 40

A inne gry lub programy działają normalnie?

Może zasilacz nie wyrabia? Jaki masz? Sprawdź czy kondensatory nie są napuchnięte na płycie głównej.

Pomierz zasilaczowi napięcia 5v, 12V i 3,3V oraz wyczyść komputer w środku i wymień pastę na procesorze.

Nic nie jest napuchnięte. Płytę kupiłem dopiero, pasta wczoraj wymieniana. Inne gry działają. Może problem w karcie bo mam zintegrowaną 256mb.

Zasilacz : High Power hpc-300-202 300W

(na mój sprzęt taki starcza)

No to się nie dziw kolego. Zintegrowane grafiki nadają się do Office’a i tego typu rzeczy i w życiu nie będą nadawać się do gier. Zakup zewnętrzną grafikę i powinno być ok.

Tylko wymieniając kartę graficzną nie zapomnij wymienić zasilacza. Może i jest on na ten moment wystarczający ale po wymianie karty graficznej może już całości nie uciągnąć.

Narazie kupie karte. Zasilacz w przyszlosci.

Gratuluję odwagi. Ja kupiłbym jedno i drugie, bo zasilacz może nie wyrobić i może dojść do sytuacji, że jeżeli masz jakiś dziadowski zasilacz to po załączeniu pójdą kłęby dymu, wyłączy się i tyle będziesz miał z niego pożytku, albo komputer będzie się resetować/wyłączać.

lepiej odwrotnie

bez karty graficznej przeżyjesz

a z spaloną lub resetująca się płytą główną nie

poczytaj i kup jeden z tych zasilaczy

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Narazie mam oferte na karte 256mb i 256bitow za 50zl kupie i najwyzej se polezy. Jaki zasilacz uzywany polecilibyscie? do 60zl bo kasy nie mam zaduzo.

Moj zasilacz to : High Power hpc-300-202

Zasilacz Chieftec tylko mu nazwe dali inna czy co. Co onim myslicie?

Sory za bledy sle pisze na telu.

Tak jak myślałem, ty lepiej grafiki nie podłączaj, bo jak ten zasilacz zapoda Ci high power, to wyrzucisz kompa na śmietnik… Poszukaj na Allegro Fortrona - można go z tego co pamiętam na Allegro dostać. Podaj jeszcze jaką tą grafikę chcesz kupić żeby można było oszacować jaką moc ma mieć ten zasilacz.

Moj sprzet :

Karta: Radeon x1900xt 256mb

Plyta: M2V-MX SE

Procesor: Athlon 64 x2 4000+

Dysk: Jakis starszy 80Gb

Naped: Cd

Ram: 2Gb DDR2 667mhz

Ile watow bedzie potrzebowal ten sprzet?

Ten po mojemu da radę i będzie miał jeszcze mały zapas: http://allegro.pl/oryginalny-fortron-35 … 98808.html

Dzieki za pomoc i jeszcze 1. Brac GF 8600gt 512mb czy Radeon x1900xt 256mb?

Mam oferty po 50zl.

Wersja 256 bit?

Radeon 256 bitów a GF 128 bitów.

Pomimo, że radek ma mniej vramu, wziąłbym jego. Zobacz sobie choćby nawet ten test w grze Crysis:http://benchit.pl/karty+graficzne/NVIDIA/GeForce/8600/GT/256/8 ten Radeon jest na pierwszym miejscu. Z drugiej strony lepiej byłoby jednak rozejrzeć się za lepszą grafiką, ponieważ z 256MB pamięci na grafie nie pograsz za bardzo - najlepiej jest mieć min. 512MB… Mimo wszystko w przypadku tych dwoch kart nic Ci po większej ilości pamięci w 8600 jak jest mniej wydajany od tego Radeona.

Czyli mam Radka wziąść.

Poszedł by mi skyrim na minimalnych z tym radkiem?

Które te bardziej wymagające gry by mi chodziły chodź by na minimalnych na tym sprzęcie co podałem?

Sprzęt jest ok, tylko jest jeden problem - ten Radek ma za mało ramu. Niestety min. to 512MB. Szczerze mówiąc bez grafiki z 512MB RAMu nie pograsz w żadne nowsze tytuły - co najwyżej Simsy 3 odpalisz…