Reset kompa i zawiecha Grafiki.Co jest nie tak?

Witam

mam problem z komputrem i kartą grafiki.

komp przy uruchamianiu resetuje się ze 2 , 3 razy. ( potem jest ok)

grafika mi sie wiesza przy rozruchu kompa i podczas grania w jakieś gierki (małe i duże)

mój zestaw to:

procek : Intel Core 2 Duo E8400 3,00GHz 6MB casch

płyta : Gigabyte GA-EP45-DS3L

Grafika : Sapphire HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3

Hdd : Seagate 250GB sATA II 16 MB

Ram : Geil 2GB DDR2 1066

Zasilacz : Rasurbo GAP 565 550W

Jeżeli ktoś wie jak zaradzić tym problemom to proszę o pomoc. Nie jestem znawcą komputerów więc proszę o wytłumaczenie “jak krowie na rowie”.

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

W którym miejscu się resetuje?

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Tomcio50 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Komp resetuje się tuż po uruchomieniu. Nie ma blue screenów. Grafika pokazuje komunikat " Funkcja VPU-recower musiał zresetówać procesor graficzny aby zapobiec zresetowaniu systemu."

Jeżeli to sterowniki to próbowałem na sterownikach od 8.10 8.9 8.8 na każdej wersji jest to samo. Nie chce wyłączać tej funkcji aby nie uszkodzić karty graficznej. Chyba że można to wyłączyć i nic się nie stanie ???

Podaj odczyt napięć z Biosu (okno PC Health Status).

PC HEALTH STATUS mam tak ustawione:

Reset Case Open Status…[Disabled]

Case Opened…Yes

Vcore…1.236V

DDR18V…1.968V

+3.3V…3.200V

+12V…11.414V

Current System Temp…53"C

current CPU Temp…54"C

Current CPU Fan Speed…2481 RPM

Dla mnie to jest czarna magia :confused:

Chyba jednak zasilacz nie trzyma napięć. Napięcie na linii 12V jest tylko o 0.01V od przekroczenia granic normy (tj 11.40V). Tak, więc radziłbym pożyczyć inny i sprawdzić na nim sytuację (ale markowy).

może jest możliwość ustawienia tych napięć ??? jakimś programem. Jeżeli tak to proszę podajcie jaki to program

Nie ma takiej możliwości. To zasilacz musi podawać stabilne napięcia, tutaj nie ma możliwości ich regulowania.

Napięć nie ustawisz ponieważ zasilacz dostarcza prądu podzespołom komputera. Jeśli zasilacz nie trzyma napięć to nic nie poradzisz.

Rada moja pożycz jak możesz od kolegi zasilacz i zobacz czy występuje problem który posiadasz. Jeśli wszystko będzie ok czeka Cię kupno nowego zasilacza.

Jeszcze jedno, kup markowy dobry zasilacz.

to tyle odnośnie resetu kompa. A czy ktoś może coś poradzić na temat zawieszania się grafiki ?? Może wszystko się zaczyna od zasilacza ??

witam

Zasilacz wymieniłem i jest nadal to samo co opisałem wyżej.