Reset kompa przy uruchamianiu

Witam.

Mam problem z kompem dziewczyny. Podczas normalnej pracy z kompem zawieszał się (nie po raz pierwszy) pasek narzędzi i otwarte okna, mimo iż same programy działały poprawnie, dopóki nie chciałem ich zamknąć. Ogólnie wygląda jakby zawieszał się tylko explorator windows, ale znawcą nie jestem i nie wiem czy to tak się nazywa. Po tym konieczny już był restart komputera.

Obecnie (po jednym z takich resetów) nie można uruchomić kompa. Po każdym uruchomieniu oraz wpisaniu i zatwierdzeniu hasła użytkownika komputer sam się natychmiast resetuje i tak w kółko.

Nie chcę utracić zawartych tam danych (praca mgr) i nie wiem co robić, bo próbowałbym zainstalować od nowa system.

Może temat nie jest nowy, ale nie mam czasu na szukanie całego forum. Praca mgr jest na ukończeniu i zależy mi na jak najszybszym odzyskaniu danych i nie wiem co robić.

Z tego co wiem to nie ma komp antywirusa, a w sieci był podłączony od około tygodnia. Konieczne było dołożenie katy sieciowej, której wcześniej nie było. Przed tym podobno takich problemów nie było. Pomocy.

Masz możliwość podłączenia dysku do innego komputera?

Miałam to samo. To jest tzw. karta stopu, która uruchamia w kółko kompa , bo przez to resetowanie coś się uszkodziło. Przeinstalowałam system - pomogło, niestety moje dane wiadomo - zniknęły.

Co innego jeśli masz dwie partycje - i dane których nie chciałeś stracić są zapisane na drugim dysku (znaczy na D), wtedy po sformatowaniu C , D zostaje nienaruszony.

możesz testowo użyć jakiejkolwiek dystrybucji Linuksowej Live CD

jeśli system poprawnie załaduje się do ramdysku i będzie funkcjonował stabilnie to możesz potrzebne dane przekopiować na pena lub

wypalić na płyty, jeśli w kompie posiadasz tylko jeden naped optyczny to polecam użyć dystro

PartedMagic ponieważ po załadowaniu systemu udostępnia wolny napęd optyczny

tutaj

Dzięki. Nie mam niestety możliwości przenieść dysk (mam tylko laptopa a tam podłączyć to byłoby problemem chyba). Wszystko jest niestety na C, a D za to kompletnie wolny. Sam w laptopie mam to inaczej rozwiązane właśnie na takie wypadki i nie miałbym problemu.

Polecacie Linuksa zainstalować. A jaki polecacie, aby tylko zrobić to szybko, bezproblemowo i dla kogoś kto Linuksem nigdy się nie bawił?

Może jeszcze jakieś inne rozwiązanie problemu, aby nie utracić danych?

Ściągnij sobie jakąkolwiek dystrybucję live linuxa(np. Ubuntu) i odpal z płyty.W menu powinno być do wybrania przetestowanie systemu czy jakoś tak.Odpalasz.Przenosisz to co Ci potrzeba,wyłączasz i robisz formata :stuck_out_tongue:

podany link z PartedMagic jest typu Live CD nie ma potrzeby instalacji tego dystro, bootujesz z wypalonej płyty i system uruchamia się w pamięci

bez ingerencji w strukturę powierzchni twardziela

inne dystrybucje typu Live CD

tutaj