Reset komputera bez żadnej przyczyny

Mam poważny problem, ostatnio resetuje mi się komputer czasami jak coś robię czasami jak nic się nie dzieje bez żadnej przyczyny się resetuje ;/ Sformatowałem go (myślałem że jakiś wirus czy coś…) ale to nic nie dało, nadal się resetuje. Sprawdziłem dyski i ramy - są sprawne. Zastanawiam się czy może to być wina płyty głównej, procka czy może zasilacza. Co mi doradzicie w tej sprawie? :frowning:

P.S. Również zauważyłem że bardzo często mi się gg wyłącza i Skype (jak rozmawiam) również często jak rozmawiam przez Skype cały komp się resetuje (nie wiem czy to ma coś wspólnego)

Kokot skąd my mamy wiedzieć jaką masz płytę itp napisz coś więcej nie jesteśmy jasnowidzami :lol:

a) sprawdź napięcia zasilacza miernikiem lub przez bios

b) sprawdź kondensatory na płycie

c) sprawdź minidumpy w debugerze windows

sorki :wink: ale już nie mam nerwów na niego.

Motherboard: ASROCK k7s8x

Ram: DDR1: (256, 256, 512) niby wszystko bo 400MHz ale system pokazuje 200MHz

Grafika: nvidia geforce fx 5200

Win XP sp3

Nie wiem co jeszcze podać.

Dwa przyczyn. Pierwsza przyczyna to mogło być bardzo wysoki temperatury cpu i gpu. A druga przyczyny mogło być uszkodzony zasilacz lub nie wystarczający napięcie.

Sprawdź programem EVEREST Ultimate Edition I CPUID HWMonitor. Podaj temp I napięcie.

Sprawdź czy kabelki nie odłączyło dysku, cd romu.

Jaki zasilacz?

pc.jpg

Zasilacz mam: Megabajt MBG-350S ATX

teraz ustawiłem żeby się nie resetował sam tylko mi bluescreeny pokazał no i co reset to pokazuje.

Jak sprawdzić kondensatory na płycie?

Oraz postępuje jak tutaj http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-szukanie-przyczyny-powstawania-czytanie-plikow-dmp-a17.htm

Co widzę wynik napięcie cos nie za bardzo porządku.

powinno byc -12 a masz 0.88 :((

-5V a masz 1,94v też złe.

uzyles programem z pcu a zobacz na EVEREST Ultimate Edition.

Bo SpeedFan mogło niewłaściwe pokazuje informacji.

może to coś Wam powie: http://www.wklejto.pl/55377

A może to wirus? Jak EVEREST Ultimate Edition pokaze zły wynik napięcie to niesety cos jest uszkodzony zasilacz. Najprawdopodobniej jest to przyczyna. Bo płyta głowna nie zostaje wystarczający napięcie.

EVEREST Ultimate Edition pokazał:

pc2.jpg

okazuje wszystko jest prawiodłowo. Czy testowales Memtest86+??? A ten program bardzo dobrze testuje i jak najlepiej.

Bluescreeny są raz z win32k.sys a raz z rzucaniem pamięci wirtualnej. Nie rozumiem już niczego. Pożyczyłem zasilacz 350W ale sie komp resetował na nim zanim sie Bios wczytał więc dałem spokój. Jakiś inny muszę wykombinować, chyba że to nie jest wina zasilacza.

Hmmm takie rzucaniem pamięci wirtualnej to mogło być uszkodzony pamieci. Spróbuj pracowac jednym koscią ram.

jak tym programem to wytestować?

Dodane 24.01.2010 (N) 20:00

w sumie mam 3 kości, teraz jadę na 3 jednocześnie, ale wcześnie jechałem na każdej oddzielnie i to samo było. No ale zobaczę jeszcze raz.

Cos pomyslałem ze vbat 0v jest pusto bateria. załóż nową baterią na płycie głowną.

Dodane 24.01.2010 (N) 20:08

jest tu http://www.memtest86.com/ nalezy nagrac płyte i bootuje.

znalazłem ten program na płytce ratunkowej do bootowania ale wersje v1.65. Takie pytanie, ile trwa ten test i czy wszystkie kości wsadzić czy pojedyńczo testować?

Możesz 3 kości testować i tak około 30 lub 60 minut.

Dodane 24.01.2010 (N) 21:09

Wytarczyc pobrac •ISO image for creating bootable CD (Windows - zip) i ma wszystko.

teścik idzie ale coś czuje że to nic nie wykryje i trzeba szukać problemu gdzie indziej :? :expressionless:

zobacz czy jest 0 error?

Dodane 24.01.2010 (N) 21:55

Sprawdż czy Wtyczka elektryczna dobrze włozony gniazdka elektryczna?