Reset komputera po starcie systemu, wina systemu


(kwasior) #1

Witam. Mój problem polega na tym, że komputer resetuje lub zawiesza się po starcie windowsa xp. Niekiedy jest tak, że pracuję ok. 20 minut i później nagły reset.. Avast nie wykrywa wirusów. Odpaliłem komputer z płyty livecd ubuntu. System smigał dobrze więc wykluczyłem awarię sprzętu. Komputer jest podzielony na 3 partycje. Na partycji c: są też zainstalowane inne programy. Czy jeśli uruchomię kompa z płyty windowsa xp i użyję opcji napraw zamieni on pliki systemowe a oprócz tego nadpisze jakieś inne dane z partycji c:? Nigdy nie używałem tej opcji.. Nie chcę działać konsolą odzyskiwania i próbować zamienić pliki rejestru bo zależy mi na ustawieniach zainstalowanych programów. Jeśli ktoś podejmie się sprawdzania, mogę wrzucić logi z hijack this lub innego programu.. :slight_smile:


(Rafalceslak) #2

Bo Avast z zasady nie wykrywa wirusów...:wink: no ale to juz Twój wybór. Odinstaluj Avasta,przeskanuj jakims online skanerem lub zainstaluj np. Avire czy AVG i sprawdz czy wszystko ok.Skoro z LiveCD działa to musi by wina czegoś w systemie. Zanim właczysz recovery wrzuc logi.


(Zeus__) #3

Na początek skan jakimś innym programem niż avast np kaspersky, albo wrzuć log wygenerowany przez HiJackThis


(SilberPunkt) #4

A wracając do tematu: to, że pod LiveCD komputer się nie zresetował wcale nie musi oznaczać, że winny jest system. Spróbuj ustalić, czy komputer resetuje się w podobnych okolicznościach czy też jest to losowe zdarzenie. Ja raczej obstawiam sprzęt (dysk, pamięć, płyta, zasilacz) - nie zaszkodzi wykonanie gruntownych testów pamięci (memtest) i dysku (soft producenta dysku).

:roll:


(kwasior) #5

Zamieszczam loga z hijackthis:

http://wklejto.pl/111642

Zresetowałem bios wyciągnięciem bateryjki, jednak nic to nie zmieniło.. Avira jak i avast nic nie pokazują.. W trybie awaryjnym system też się resetuje.

Czy przy opcji naprawy systemu z płyty windowsa xp pliki ustawień programów zostaną usunięte?

EDIT: zwolniłem z c: więcej miejsca na dysku i komputer przetał się resetować jak narazie, ale ładowanie się windowsa trwa 3 minuty.. Mamtest86 pokazuje 2 błędy na czerwono. Czy oznacza to, że wymiana pamięci jest konieczna? (mam 2 kości po 512).

Proszę o pomoc.


(Zeus__) #6

Masz infekcje proponuję użycie narzędzia http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html i proszę o przesłanie logów OTL po skanowaniu


(kwasior) #7

Przeskanowałem go Anti-Malware i usunąłem wpisy, teraz windows się nie uruchamia w ogóle.. Nie zdążyłem zrobić loga.. Co mam zrobić teraz?

Dodam, że przy odpalaniu z live-cd jest to samo-reset.. Proszę o pomoc.

EDIT: udało mi się zrobić loga z OTL: http://wklejto.pl/111754

Komputer niestety ciągle się resetuje.


(SilberPunkt) #8

Nie wiem po co drążysz temat jak masz już odpowiedź... Ustal jeszcze tylko która kość ląduje w koszu...

:roll:


(kwasior) #9

Drąże ten temat bo od razu co zrobiłem po tym memteście to włożyłem inne kości ram.. Problem występuje nadal.

Proszę o sprawdzenie logów.


(Profesorek9) #10

Witam. WHITEBOY. Z całym szacunkiem, ale jeśli chodzi o avast! to się nie zgodzę :slight_smile: Pewnie ściągnąłeś jakieś noda, albo inny anty wir, a do niego crack - a:D

Przyznaj się :wink: Mi avast! blokuje wszystkie stronki z zagrożeniami, np. trojanami, których takich stron jest sporo, nawet na allegro :). http://www.avast.com/pl-pl/free-antivirus-download

Tu macie porównanie avast! -a z innymi anty wirami. :slight_smile: - A co do Twojego problemu, kwasior, możesz mieć po prostu wirus blaster, bądź sasser.

  • Spróbuj szczepionki na to. http://chomikuj.pl/profesorekml dział Programy_Do_Ochrony_Systemu w podfolderze Anty_wirus jest FXBlaster. Nie zaszkodzi sprawdzić wszystkiego.

Z tego, co pamiętam, jeśli dobrze pamiętam, Panda robiła też jakieś szczepionki na sasser i na blaster.


(Zeus__) #11

Otwórz OTL, skopiuj to do "własne opcje skanowania" i Wykonaj skrypt, jeśli się system nie uruchomi nadal przeskanuj go chkdsk z poziomu trybu awaryjnego "chckdsk c: /f Czekam na dalsze wieści


(kwasior) #12

dziękuję wszystkim za pomoc, problem rozwiązany :wink:


(Profesorek9) #13

A jak można spytać z ciekawości, co to było ?? :smiley:


(kwasior) #14

Jedna z kości ram była uszkodzona :wink: (ram, który wkładałem tez musiał być uszkodzony bo na nim też się komputer resetował). System na tym komputerze miał 5 lat więc przeniosłem najważniejsze pliki i zrobiłem format c:. Komp śmiga, że aż miło.