Reset komputera po wlaczeniu windowsa

Mam taki problem, i nie wiem czym to może być spowodowane, od pewnego razu po włączeniu komputera resetuje mi sie, zrobiłem formata i dalej sie resetuje ale widzę ze coraz częściej, ale tylko wtedy jak uruchamiam kompa po dłuższym staniu nie włączonego, wchodzi do windowsa cos porobię i ok 1min i reset, zrobi tak raz moze 2 razy, nie wiem od czego to zależy od rozgrzania komputera i wtedy chodzi juz dobrze.

Plyta glowna K8V-X SE

procesor: AMD Sempron 2800+ box 64 bity

dysk: 2 dyski WD 120GB i 80GB

ramy: 2x512mb

Karta graficzna narazie 9550

Nagrywarka DvD LG

a zasilacz TRACER 4life400

a może to ze dokupiłem dysk wtedy 80gb i moze to tym spowodowane jest nie wiem:(( ale jak by miał zasilacz wine to chyba caly czas by sie resetowal ale on zrobi i potem przestaje, albo za duzo napiecie nie wiem co mam myśleć, prosze o prade??

tym ‘‘zasilaczom’’ może odbijać w różnych momentach, lub niespodzianki w postaci spaleń podzespołów

zaczęło się po dołożeniu dysku?

sprawdź temp, i kondensatory czy nie są wybrzuszone, ram memtestem, lub goldmemory

jeżeli odłączysz drugi dysk i bedzie OK to zasilacz… jeśli nie szukajmy dalej

okej sprawdze, zaraz odlacze tylko jak sie skonczy test memtest

Złączono Posta : 19.08.2007 (Nie) 21:44

ale dzis tego nei sprawdzę, bo i tak odlacze to i tak teraz sie nei zresetuje bo juz chodzi dłuższy czas, wiec jutro rano jak bede włączał odłączę dysk

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 23:20

wiec tak, odnalazłem winne faktycznie dysk sprawia problem, to on resetuje kompa, czyli wnioski wyciągam takie ze to wina zasilacza, bo chyba przez dysk to sie nie dzieje bo nie powinien być uszkodzony?? a teraz co do zasilacza chodzi o wymianę jaki byłby najlepiej odpowiadający dla mojej konfiguracji sprzętu??

a moze tasmy zmienci??

nawet zmiana taśmy z napędów nic nie pomaga, wiec chyba winę ma zasilacz, bo sadze ze jeśli komp sie resetuje to jest konflikt sprzętowy wiec coś nie tak

Może nie wyrabiać, lub trafiła się jeszcze gorsza sztuka.

Amacrox Warrior 400 lub 450

Delta 400W

poczytaj

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=100972

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104416

co do Amacrox z chęcią chciałbym go ale przerasta moje zasoby pieniędzy, bo chce zmięci teraz kartę graficzną, wiec bardziej mi chodzi coś tańszego i pewnego na 100% ze mogę zaufać zasilaczowi. Co do delta 400w to tez całkiem ale szkoda ze nie ma wyłącznika z tylu zasilacza, a co myślicie o jakimś fortron??

W czym to przeszkadza?

dobre zasilacze, silna +12V

hln, gln, mdn® z silną +12

standard nie ma to jak odłożyć na bok najważniejszy element kompa.

wiec tak mailem odłączony dysk, już mi sie nie resetował ale dziś zdarzyło sie ze zresetował sie az dwa razy, ale dysk byl zupełnie odłączony, i teraz jestem w kropce co to za przyczyna, choc od momentu jak nie miałem dysku to sie nie resetował ale podłączałem to robił to, ale dziś bez dysku miałem włączony komp i tez sie zresetował, czy to moze byc dalej wina zasilacza?? bo nowego jeszcze nie kopiłem mam stary ten co mialem

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 22:56

zauważyłem na taśmę co mam podpięte te dwa dyski i na drugiej co mam dvd, chciałem zmienić zeby dysk główny z Windowsem byl na osobnej a dysk drugi z dvd na jednej, i jesli podłącze dysk i dvd pod jedno to nie wykrywa mi ani dysku ani dvd, wiec muszę miec podłączony pod jedną tasme dwa dyski i osobno dvd bo wtedy wszystko wykrywa, nie wiem co jest z tym kompem:(( moze mi ktos poradzic