Reset komputera podczas grania

Witam!!

 

Mam problem z moim pecetem podczas grania. Po kilku minutach rozgrywki wyświetlane jest szara plansza/pasy pionowe i komputer sam się resetuje. Moja karta graficzna to Asus HD 7770 OC GDDR5 . Sterowniki najnowsze zainstalowane do tej karty.

 

Jaki zasilacz i jakie temperatury pod obciążeniem (HWMonitor) ?

zasilacz nowy niedawno zakupiłem “Thermaltake smart se modular 530w” , temperatury nie przekraczają nawet 50*.

Spróbuj może ze starszymi sterownikami, czy przed wymianą zasilacza wszystko działało w porządku? Możliwe że żywot tej karty dobiega końca.

przed wymiana to nic nie dzialalo kupilem wraz z zasilaczem

 

sterowniki z windows update na win 10

Zasilacz za słaby kolego , cytat z testu tego zasilacza

" UWAGA zasilacz nie ma certyfikatu 80+ , producent tylko umieścił znaczek o 87% wydajności stylizowany na certyfikat 80+. W wielu sklepach podaje się że zasilacz posiada certyfikat 80+ Bronze – jest to błąd!

Już kiedyś przerabiałem taki problem więc znam temat , posiadałem zasilacz o mocy 500W , a po pomiarze w obciążeniu zanim komp się zrestartował max pomiar wynosił 400W, kupiłem zasilacz dobrej firmy o mocy 600W i ten problem zniknął.

 

Co ma certyfikat do działania zasilacza? Certyfikacja kosztuje, producent może umieszczać dowolnie swoje nieoficjalne naklejki. Thermaltake to sprawdzona firma. Sam mam zasilacz od nich tyle że model 630W i nic złego nie mogę mu zarzucić.

Nie przesadzaj że autor do Radka 7770 potrzebuje od razu 600W zasilacza. Jeśli tak “profesjonalnie” masz się wypowiadać to lepiej co najmniej zmień dział. Dla wyjaśnienia zestaw z podaną grafiką i np. podkręconym i7 2600K w platformie testowej nieznacznie przekraczał 200W pod obciążeniem w crysisie http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-graficznych-radeon-7770/strona/17884.html

tak zreszta jak chula to na innym zasilaczu bedzie to samo

Nigdzie nie napisałem że jestem znawcą i profesjonalistą , więc daruj sobie chłopaku te swoje wypociny bo to ty nie masz zielonego pojęcia ile te karty potrzebują mocy znam radki dość dobrze i wiem ile to potrzebuje mocy nawet tu możesz poczytać

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2932653.html#14143645

i na wielu innych stronach również możesz zobaczyć , dla przykładu powiem ci że jeden z moich kompów ma zwykły stary core 2 duo  i radka hd 5870 i po zmierzeniu poboru prądu po około 20min. grania w BF3 potrafi szarpnąć 550W.

Kup 600W a zobaczysz że twój problem zniknie

Powodzenia życzę.

@Chyba w Crossfire ;-D, proszę Cię nie porównuj starego technologicznie HD 5870 do 7770. Te karty dzieli przepaść technologiczna. HD 7770 jest wykonana w mniejszym procesie technologicznym, zatem wydziela mniej ciepła i pobiera mniej energii. Na przyszłość radzę ci się nie udzielać, i nie wprowadzać ludzi w błąd. Co do tematu to ciężko tak naprawdę jest określić na odległość w czym leży problem. Może być to zasilacz, płyta główna a najprawdopodobniej grafika, najlepiej jakbyś przetestował w innym komputerze grafikę wtedy miałbyś pewność.

testowałem u kolegi i jest to samo co umnie. Podczas gry witcher 3 następuje przez chwile szarpany dźwięk i się resetuje

Jeśli u kolegi też występowały problemy to z grafiką jest coś nie tak. Sprawdź czy jej zasilanie masz podłączone. Idealnie byłoby sprawdzić jak wygląda sytuacja z innym modelem. Kolegi od zasilaczy nie słuchaj, podał sam link gdzie widać że twój model wymaga zasilacza z 19A na linii 12V. Twój zasilacz ma ponad 40A.

zasilanie podłączone 6 pin. tak jak mówił adamok zapewne żywot tej karty dobiega końca.