Reset komputera - problem nagminny

Witam, otóż od niedawna mam problem z nagminnym wyłączeniem się komputera. Sądziłem że może być to przegrzewanie się rok temu składałem ten zestaw więc już czas najwyższy wymienić pastę za co jutro się wezmę, ale nie sądzę ze problem zniknie. Iż nawet na świeżo włączonym komputerze potrafi się wyłaczyć gdy od razu załączę grę (ta się wczytuje następnie od razu wyłącza). Znalazłem pewien sposób na to grając w cs:go przy wczytywaniu mapy minimalizuję grę a następnie ponownie w nią wchodzę po załadowaniu i działa bez zarzutu, sporadycznie się wyłącza podczas grania. Sądzę że znalazłem już pewien powód ale nie mam pojecia jak się do tego zabrać i co potrzebuję.

 

Oto moje podzespoły: 
Procesor: Intel Core i3-4160
Karta graficzna: Sapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB
Pamięć: 2x GoodRam DDR3 4GB
Płyta główna: ASRock H81M
Zasilacz: Corsair VS Series 450W

 

Tutaj kilka ssów:

HDTune 

https://zapodaj.net/0b3a56ca9b7a4.png.html

HWMonitor przy obciążeniu

https://zapodaj.net/deb0a20a643f2.jpg.html

OCCT również przy obciążeniu

https://zapodaj.net/8e1f00f89bccf.jpg.html

 

Ok, a teraz główny powód. Gdy przejdę na 4 zakładkę w programie OCCT jest tam test sprawdzający zasilacz pod obciążeniem GPU oraz CPU. Natychmiast po włączeniu go komputer się resetuje :| 

https://zapodaj.net/5e472a5aaa2d6.jpg.html

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zapobiec? Rozumiem że zasilacz może być za słaby. Może jest jakiś inny sposób na naprawę? Dawniej wszystko działało bez zarzutu. A mam już kompa od roku. 

 

 

 

Inny sposób na “naprawę” od zmiany zasilacza to ograniczenie poboru prądu - spadek wydajności.

 

Na forum już był podobny problem z podobnym komputerem (mniej prądożerną grafiką) i wymiana zasilacza pomogła.

Dla pewności możesz sprawdzić napięcia zasilacza multimetrem albo czujnikami płyty (np. programem SpeedFan) przy obciążeniu.

Sam już sobie odpowiedziałeś, temperatura procesora przekracza krytyczną w “budzie” w ogóle jest dosyć ciepło. Napięcia wykazane przez HWMonitor w/g mnie nie odbiegają od normy.

Askow ma racje. Nie wiedziałem że te procesory mają tak niską maksymalną temperaturę - 72 stopnie dla IHS.