Reset komputera przy instalacji sterowników karty graficznej


(Dayer41) #1

Witam. Problem ten zdarzył się zupełnie znienacka. Włączyłem komputer, a tu nagle z ekranu zrobiły się piksele. Wszedłem we właściwości ekranu a tu grafika ustawiona na 4 bity! Odinstalowałem sterowniki od grafy i spróbowałem zainstalować od nowa. Na początku instalowałem te z płyty. Gdy instalacja dochodzi do końca, komp się resetuje (twardo) i nie ma śladów po żadnych sterownikach. Tylko grafika jest ustawiona na 32 bity. Dodam też, że na ekranie ładowania Windows jak i ekranie startowym Gigabyte widać straszne piksele, potem na pulpicie już nie. Przeciąganie okien na pulpicie działa niepłynnie, czyli nie ma sterowników. W menedżerze urządzeń jest Kontroler wideo (zgodny z VGA) i na jego ikonce jest żółty wykrzyknik. Gdy próbuje zainstalować stery przez menedżera urządzeń, wywala mi, że brakuje jakiegoś pliku nv4_mini.sys i żeby podać ścieżkę, oczywiście tego pliku nie znajduje. Dodam też, że ściągałem najnowsze sterowniki ze strony nVidii i jest to samo.

Moja karta graficzna to Gigabyte nVidia GeForce 8500GT, płyta główna to Gigabyte GA-P31-DS3L, system to Windows XP.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam


(Szubi993) #2

Próbowałeś instalować wersję wcześniejszą sterownika od najnowszej?


(kliszka) #3

Sprawdź kartę graficzną na innym komputerze , podejrzewam jednak ,że uszkodzeniu uległa płyta główna.. oczywiście jest to tylko moja sugestia. Jeśli możesz to pożycz od kogoś inną kartę grafiki i sprawdź czy będzie działać na Twoim komputerze.


(Dayer41) #4

Próbowałem instalować sterowniki jakie tylko były, bez skutku. Przed chwilą zainstalowałem Driver Cleaner i stery zainstalowały się normalnie, jednak nadal pokazuje, że nie ma sterowników i jest to samo. A jak można sprawdzić, czy płyta uległa uszkodzeniu?


(Szubi993) #5

W Twoim przypadku zastosowałbym się do porady kliszki , czyli sprawdził inną kartę graficzną na Twoim komputerze.


(Dayer41) #6

Kurcze, no to cienko, bo żadnej wolnej karty na PCI-E nie mam :confused: Może w szkole się popytam


(Szubi993) #7

A masz możliwość przełożenia karty na inne złącze PCI-E?

Nie sądzę, żeby to pomogło i miało jakikolwiek związek, ale jeśliby to zadziałało, to mielibyśmy do czynienia z uszkodzoną płytą główną.

Poszperałem trochę w Google i ogólnie ta karta graficzna ma problem ze sterownikami oraz przegrzewającymi się kościami pamięci. Głównie chodzi o artefakty i czarny ekran.


(Dayer41) #8

Niestety w komputerze mam tylko jeden slot PCI-E. Wyciągałem kartę, czyściłem styki i nic. Spróbuję pożyczyć jakąś kartę od kolegi i sprawdzę


(Pacien) #9

Miałem to samo i mam po każdym formacie :slight_smile: ale mam płyte ze sterami i w tym jest plus .

a więc tak :

1.Odpal menadżer urządzeń

2.Kliknij na "Kontroler zgodny z VGA (prawym) i aktualizuj sterownik

3.Teraz kreator po kolei :

4. Nie,nie tym razem >dalej

5.Zainstaluj z określonej listy lub lokalizacji (zaawansowane) >dalej

6.Nie wyszukuj wybiore sterownik do zainstalowania >dalej

7.Potem klikasz z dysku i określasz pliczek sterowników , potem się pojawia lista wybierasz swoją karte graficzną i dalej , nie patrzysz na komunikat , dajesz ok , potem restart kompa i problem z głowy bynajmniej u mnie tak jest

ps. może również być okno z rodzajem sprzętu wtedy bierzesz >karty graficzne < i dalej , poradzisz sobie :slight_smile: