Reset komputera przy każdym puknięciu stacji

(Johny200) #1

Witam, od jakiegoś czasu, komputer sam się resetuje, wystarczy go delikatnie puknąć lub dotknąć i odrazu reset, czasem nawet się załaduje, wszystko chodzi i samoistny reset bez powodu...ratunku co może być problemem ???????

Windows Vista Home Premium SP2

Intel Pentium 4 2.80 Ghz

HDD 160 GB

Ram 1 GB dołożona jedna kostka rok temu

(adam749) #2

Sprawdź każdy kabel czy jest dobrze dociśnięty.

(Longhorn2009) #3

Może bez komentarza...

(Johny200) #4

zdjołem obudowę, poprawiłem wszystkie kable... włończyłem...wystarczy delikatnie dotknoć któregokolwiek miejsca i reset :(( zauważyłem że za każdym razem gaśnie wyświetlacz i resetuje temperatury procka, dysku i wentylatora. Na tą chwile mam Viste ale na xp czy linuxie jest to samo, niestety format nie pomogł.

(Surmapiotr) #5

proponuje format i nie dotykać go

(Johny200) #6

dziś już 3 razy robiłem format, to nie pomaga :frowning: a może to być nadłamany kabel zasilający ?

(huber2t) #7

Format nic nie pomoże bo to ma zwiazek ze sprzetem, sprawdź zasilacz może z nim są jakieś problemy

(Molczalinho13) #8

mieszałes cos przy kompie??

(Johny200) #9

w jaki sposób mogę sprawdzić ten zasilacz, tzn co zrobić, jaki programem, i na co zwrócić uwagę ?

(huber2t) #10

Pożycz od kogoś sprawny zasilacz i zobacz czy będzie dobrze chodzic na innym zasilaczu

(Johny200) #11

tzn kiedyś wył czujnik temperatury procka, i się resetował, więc go wyczyściłem odkurzaczem i chodził sprawnie do dziś :frowning:

nie mam możliwości pożyczenia czegokolwiek, mieszkam w Londynie, nikt tu nie ma owych spraw ...

(Surmapiotr) #12

no to oddaj go do serwisu w Londynie

(Johny200) #13

ehh gdybyś Ty wiedział jak oni się cenią...taniej wyjdzie zawieść stacje do PL :frowning:

może mi ktoś podać namiary na taki nowy zasilacz, gdzie szukać, jaki wybrać, od czego zależy itp ??

(Cosik Ktosik) #14

Sprawdź, czy pamięć dobrze siedzi. Ewidentnie coś nie styka. Sprawdź stan kabli, nie pozaginane, czy z wtyczek się jakiś nie wysunął itp.Zobacz, czy karty rozszerzeń dobrze siedzą. Czy Masz podłączony komputer do gniazdka z bolcem? Czy któryś kabel nie wisi tak, że może zetknąć się z obudową podczas poruszania obudową itp?

(Johny200) #15

chyba doszedłem o co chodzi, tak mi się wydaje, najczęściej i najdelikatniej pukanie działa przy wyświetlaczu pracy kompa. po resecie wszystko kasuje, i czasem nic nie wyświetla....jak tam dojść..? Swoją drogą przy zasilaczu jest bardzo czułe miejsce :frowning:

(Banan Pawel) #16

ja miałem coś podobnego a to się robiło przez mój dziadowski zasilacz we wtyczce typu molex rozgięły się blaszki i wystarczył najmniejszy wstrząs żeby mi się dysk odłańczał wystarczyło podgiąć i wszystko chodziło dobrze więc posprawdzaj wszystkie wtyczki czy nie są zbyt porozginane

sprawdź jeszcze czy z tyłu obudowy cię się kabel zasilający nie wysuną bo kumpel tak miał :roll:

(Johny200) #17

ehh sprawdziłem kabel, jest ok, wziołem nawet inny kabel zasilający od drukary, taki sam, wsadziłem włończyłem i reset, puknięcie, reset itd..... niewiem czy to ma znaczenie ale mam taki zasilacz ProCOMP ATX KY-450

(Cosik Ktosik) #18

Masz spinacz biurowy? Odłącz wszystkie kable od zasilacza do kompa i główny zasilający. We wtyczce ATX 20/24 pinowej powinien być jeden zielony kabel. Połącz go z dowolnym czarnym (rozgiętym spinaczem). Podłącz jakiś wiatrak (ewentualnie napęd CD z płytą), coś co da mu małe obciążenie. Wszystko inne odłączasz od zasilacza, sprawdź to ponownie. Potem kabel zasilający. Zasilacz powinien ruszyć. Puknij go. Jeżeli to zasilacz, to płyta CD (lub wiatrak, a najlepiej jak Masz miernik)powinna się zatrzymywać i ruszać. Wtedy Masz odpowiedź, że to zasilacz. Trochę ryzykowne, ale może pomoże zlokalizować winowajcę.

wtyczka.jpg

(Lukaszk 89) #19

Mój kumpel miał podobnie.Wystarczyło nawet w biurko puknąć lekko i reset.

Przeczyść kompa z kurzu.Wszystkie gniazda(kości pamięci, karta grafiki) i możesz przy okazji rozkręcić zasilacz i też go przeczyścić(np. pędzelek zwykły to dobre narzędzie :wink: ).

(Johny200) #20